Świdnica też protestuje (FOTO)

W obronie wolności, demokracji i niezależnych sądów odbywają się protesty w całym kraju. Na ulicę wyszli także świdniczanie. Przez cały tydzień przed Sądem Okręgowym w Świdnicy zapalają znicze, wyrażają swoje poglądy i trzymają w rękach białe róże.

Mieszkańcy Świdnicy spotkali się pod budynkiem sądu kilka razy. Przynieśli ze sobą znicze, świece i egzemplarze Konstytucji, by wyrazić swój sprzeciw wobec zmian ustroju państwa polskiego poprzez próbę podporządkowania sądów przez władzę ustawodawczą i wykonawczą.

Wczoraj przed świdnickim sądem pojawił się płonący napis „Veto”. Grupka osób przyszła przed gmach, by wyrazić swoją solidarność z walczącymi o demokrację w innych miastach.  – W małych miejscowościach trudniej się protestuje. Ludzie się wstydzą – przed sąsiadem, rodziną. Nie chcą się pokazywać, dlatego dziękuję tym, którzy się odważyli, przyszli i zapalili światło nadziei – mówili.

Dzisiaj 22 lipca, po tym jak o godzinie 2 w nocy Senat przyjął bez poprawek ustawę o Sądzie Najwyższym, w Świdnicy wieczorem pod sądem zebrała się grupa kilkudziesięciu osób.  – Nie liczy się ilość, ale jakość! Cała nadzieja w prezydencie – mówili i skandowali: – Chcemy veta!

Więcej w poniedziałkowym papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst/zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *