Sunrise w… Świdnicy

Jedna z największych imprez muzyki elektronicznej zawita do Świdnicy? Nie, mamy dla Was coś zupełnie innego, ale równie dobrze brzmiącego. Zarezerwujcie sobie piątkowy wieczór, przyjdźcie i sprawdźcie sami.

foto: użyczone / Maciej Dziedzic – Jestem Maciek Robię Zdjęcia

W piątek debiutancki album duetu .NOWE ujrzał światło dzienne. RETRO POP to pierwszy krążek na koncie Natalii Widuto i Mateusza Chochołka grających wspólnie. – Gdyby nie tyle dobrych dusz dookoła i tyle wiary w nas, nie zrobilibyśmy tej płyty – mówiła w wywiadzie z naszą redakcją Natalia. Czy był to trudny proces? – Najtrudniejszy moment w wydaniu płyty to jest sprawić, by ona trafiła w odpowiednie kręgi – skwitował Mateusz.

Praca nad płytą trwała ponad rok. – Osobno tworzyłem samą muzykę, potem teksty razem z Natalią, później nagrania perkusji i nagrania wokali… – zdradza nam szczegóły Mateusz. – Przerwy były niezależne od nas. Mam różne projekty, w które też muszę wkładać energię. Natalia tak samo. Na szczęście, dla słuchaczy, ich wspólny projekt jest już dostępny w sprzedaży.

Ja uwielbiam tę płytę! I nie jest to kwestia wpadania w samozachwyt, a sentyment do tego czasu, do tej pracy, do tego rozwoju i do tej drogi, którą wspólnie przeszliśmy – mówi o albumie Natalia. – Szczerze mówiąc, to czasem zapominam, że to nasze i odpalam w aucie, bo mam ochotę… świetnie się przy niej bawię. Słuchacze to podzielają. „Ich nagrania to coś .NOWE-go w Polskim przemyśle muzycznym” czytamy w Internecie. – Dużą frajdę dała mi możliwość aktywnego uczestniczenia w produkcji całego materiału – raz, że samotnie w domu, dwa, w studiu M23 z Bartkiem nagrywając perkusję i wokale i trzy, w samym procesie mixu i masteringu – opowiada Mateusz. Zgodnie uznają, że jej ostateczny kształt jest dla nich idealny mimo tego, że znają jej słabsze strony.

Dlaczego porównujemy tę płytę do jednego z największych koncertów muzyki elektronicznej w Polsce? Sprawdźcie playlistę, włącznie numer piąty i sami zdecydujcie czy tylko nazwa jest podobna, czy również emocje. Czy publika pokocha ich muzykę? My w to wierzymy, bo nasz egzemplarz jest już czerwony od ciągłego zapętlania, czego z tego miejsca serdecznie gratulujemy.

A jeżeli chcesz się sam przekonać jak brzmi najnowsze „dziecko” .NOWE, zapraszamy w piątek 4 października do klubu Level w Świdnicy. Będzie to najlepsza okazja, by na własnej skórze poczuć emocje, które chcieli nam przekazać artyści. Po koncercie Afterparty z Rad74Nice, MARC THE DRUMMER oraz ACID HEALER. Start o 21:00.

(nb)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *