Sukces siatkarzy z Gimnazjum nr 3 (FOTO)

Turnieje siatkówki plażowej szkół gimnazjalnych były ostatnimi zawodami „Współzawodnictwa międzyszkolnego” w roku szkolnym 2014/15. Na najwyższych stopniach podium stawały uczennice G1 i uczniowie G3.

Zawody rozegrane 8 i 9 czerwca na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy były jednocześnie finałami strefy wałbrzyskiej. Wśród dziewcząt Gimnazjum nr 1 wyprzedziło G2, G4 i G3. Wyróżnione zostały najlepsze zawodniczki drużyn: Julita Rafałko /G-1/, Maria Krzyżaniak /G-2/, Angelika Rutowicz /G-3/, Julia Dzialowska /G-4/.

Niestety dziewczynom z jedynki nie udało się wywalczyć awansu do finału dolnośląskiego. Lepsze były siatkarki z G1 z Nowej Rudy i G11 z Wałbrzycha.

Wśród chłopców najlepsze okazało się Gimnazjum nr 3, przed G4 i G1. Najlepszymi zawodnikami zespołów byli: Jakub Borowy /G-1/, Jakub Popławski /G-3/, Jakub Białas /G-4/.

Chłopcy z trójki obok kolegów z Kudowy wywalczyli awans do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 17 czerwca w Strzelinie.

19 czerwca o godzinie 18.00 na stadionie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w ramach Dni Świdnicy odbędzie się oficjalne podsumowanie „Współzawodnictwa szkolnego 2014-2105” z wręczeniem dyplomów i pucharów.