Suchyta opuścił szeregi SLD

suchyta2

suchyta2Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia, zrezygnował z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a w nadchodzących wyborach prezydenckich wyraził poparcie dla kandydata Bronisława Komorowskiego.

Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia, zrezygnował z członkostwa w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a w nadchodzących wyborach prezydenckich wyraził poparcie dla kandydata Bronisława Komorowskiego.

suchyta

Burmistrz Strzegomia w strukturach dolnośląskiej SLD był od początku powstania, czyli od 1999 roku. Rezygnację z członkostwa w partii złożył 15 marca. Dlaczego po 16 latach przynależności politycznej, teraz się od niej odcina?

Odszedłem ze struktur SLD, ponieważ nie akceptuję ostatnich poczynań partii – odpowiada krótko Zbigniew Suchyta, który w ostatnim czasie wyraził swoje poparcie dla kandydata na prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, podpisując się pod deklaracją Społecznego Komitetu Poparcia dla reprezentanta Platformy Obywatelskiej.

Myślę, że kandydatura Bronisława Komorowskiego na prezydenta Rzeczypospolitej jest jedynym i słusznym wyborem. Jest zawsze gotowy do dialogu i otwarty na kompromis. A Polska nie potrzebuje wojen wewnętrznych, spierania się racji partyjnych, wiecznych afer, tylko bezpiecznych warunków szybkiego rozwoju i poprawy bytu jej mieszkańców, a to Komorowski gwarantuje – komentuje burmistrz Strzegomia.

Były członek SLD jednocześnie deklaruje, że nie planuje wstąpienia do żadnej innej partii.

MM, Foto: Wiktor Bąkiewicz

 

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *