Stypendia dla najlepszych uczniów

kasa1

Blisko 500 uczniów świdnickich szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzyma stypendia motywacyjne za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Miasto na ten cel wyda prawie 50 tysięcy złotych.

kasa_2

Świdnica od wielu lat przyznaje stypendia motywacyjne dla najlepszych uczniów.

Na przełomie lutego i marca w świdnickich publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach wypłaconych zostanie 499 stypendiów motywacyjnych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, za I semestr roku szkolnego 2015/2016. Miasto Świdnica ze środków własnych przeznaczyło na ten cel 49 tysięcy 455 złotych – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy i dodaje, że stypendia przyznawane były przez dyrektorów szkół na podstawie art. 90 ustawy o systemie oświaty. – Szkoły we własnym zakresie różnicowały wysokość indywidualnych stypendiów (w przedziale 50 – 210 złotych) w zależności od uzyskanej średniej ocen (co najmniej 4,75) oraz rangi osiągnięcia sportowego uzyskanego przez uczniów – tłumaczy.

Dzieci uzyskujący wysoką średnią ocen i wysokie wyniki sportowe mogą uzyskać stypendia w ramach obu kategorii.

– Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom. Mam nadzieję, że stypendia zmotywują ich do dalszego rozwoju i doskonalenia wiedzy. A dla pozostałych niech będzie to impuls do jeszcze większej pracy, aby mogli również zostać wyróżnieni w przyszłym roku szkolnym – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *