Stworzą teledysk o Świdnicy

Świdniczanin Jan Banaszczyk wspólnie ze swoim kolegą raperem nagrają teledysk o Świdnicy. Na ten cel otrzymali od miasta stypendium kulturalne.

teledysk janek

Jan Banaszczyk od lat interesuje się fotografią, grafiką i filmem. Tworzy też video i jak tylko nadarzyła się okazja, aby zrobić nagranie o swoim mieście, od razu zdecydował się spróbować. – Aby zawalczyć o stypendium, trzeba było złożyć wniosek, który zawierał informacje o dorobku i działaniach na rzecz kultury. Wymieniłem więc swój  wolontariat na zajęciach dziennikarskich w SP nr 8, min. organizację pierwszego Świdnickiego Fotospaceru,  prowadzenie seminarium o produkcji teledysku i pracy na planie zdjęciowym i postprodukcji w Gimnazjum nr 11 w Wałbrzychu, jak również podałem swoje wyróżnienie, które otrzymałem w ubiegłorocznym Fotomaratonie. I udało się! – mówi w rozmowie z nami świdniczanin.

Projekt realizuje od końca stycznia tego roku. Obecnie ma nagrany kawałek, który w całości dotyczy Świdnicy. Na ukończeniu jest jeszcze scenariusz i storyboard. Powstały też pierwsze ujęcia.

Jan Banaszczyk realizuje projekt z Jarkiem Jaworskim, czyli JaRy’m J.P.C.  – To on będzie rapował i m.in. występował w teledysku – tłumaczy Janek i dodaje, że z JaRy’m zna się niemal dekadę. – Współpracę zaczęliśmy ponad 2 lata temu. Nasze wspólne projekty zostały wyświetlone blisko 20 000 razy – mówi.

Zdolni świdniczanie w teledysku zamierzają ukazać piękno Świdnicy, wieloaspektowość miasta i jego mieszkańców. – Teledysk będzie pogodny i spokojny, jednak niepozbawiony dynamiki. Nakręcony zostanie w ciepłych kolorach przywołujący na myśl słoneczne lato – mówią i dodają, że chodzi głównie o pokazanie miasta przyjaznego młodym ludziom. – Chcę pokazać Świdnicę z perspektywy młodzieży i nie rezygnować przy tym z bogatej kultury i historii miasta – dodaje Janek.

Teledysk będzie można oglądać na YouTube już w czerwcu.

O premierze chłopaki będą informować na swoich stronach na Facebooku, gdzie systematycznie będą się też pojawiać kulisy produkcji oraz zwiastun teledysku.

tekst Beata Figurna-Garbiec, foto nadesłane

  • Artykuł ukazał się w 15. numerze „Wiadomości Świdnickich”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *