Stadion w prestiżowym konkursie. Trwa głosowanie

DCIM\100MEDIA\DJI_0050.JPG

Modernizacja Stadionu Miejskiego im. Janusza Kusocińskiego – to świdnicka inwestycja, która znalazła się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2018”, w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. Jego celem jest wyłonienie najlepszych przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku, które wyróżniają się szczególnymi walorami.

DCIM\100MEDIA\DJI_0050.JPG

Projekt ten propaguje i wspiera działania dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz jednocześnie promuje modernizacje, przebudowy i rozbudowy obiektów. Tegoroczna edycja jest organizowana już po raz 23. Nagrody przyznane zostaną w 16 kategoriach. Tytuły otrzymają inwestorzy, wykonawcy i autorzy projektów. Laureatów wybierze jury, a także internauci.

– Zachęcamy więc wszystkich serdecznie do oddawania głosów na świdnicki stadion miejski. W tym celu należy wejść na stronę http://modernizacja.nazwa.pl/pl/voting/0ca0435b-f1c5-4477-888b-233ebfc91681/2/objects/254692b3-d8ed-4e10-a5ce-a28f88883684/view i kliknąć „zagłosuj”. Ponowne głosowanie z tego samego IP jest możliwe dopiero po 24 godzinach – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa świdnickiego Urzędu Miejskiego.
Warto pamiętać o możliwości oddania 1 głosu każdego dnia i podaniu swojego e-maila. Podając go przy każdym głosowaniu zwiększa się swoje szanse na wygranie cennych nagród przewidzianych dla głosujących. Jeden e-mail można zostawić raz na 24 godziny. W I etapie głosowanie zakończy się 21 maja o godz. 23.59, natomiast koniec głosowania finałowego zaplanowano na 9 sierpnia br. Obiekt który uzyska 100 000 głosów do 21 maja otrzyma tytuł Finalisty Konkursu i będzie mógł ubiegać się o najwyższe laury w konkursie.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmowała przebudowę płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki wraz z instalacją nawadniającą, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz przebudowę trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera.

Stadion został dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi.

Na arenie stadionu znajduje się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa oświetlona okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów). Trybuny na 999 miejsc są częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc), a cały stadion został nagłośniony i objęty monitoringiem.

Wykonawcą zadania było konsorcjum – DABRO-BAU Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski – lider w partnerstwie ze spółką „BUD-ZIEM. Projekt przygotowała Autorska Pracownia Architektury Andrzej Grzybowski Świdnica oraz Biuro Realizacji Inwestycji Sławomir Sobusiak Jedlina Zdrój.

Całkowity koszt przebudowy to ponad 9 milionów 900 tys. zł w tym dofinansowanie 1 milion 500 tys. zł, jakie miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Koszty organizacyjne konkursu pokrywa wykonawca inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *