Sprawdzili się z trzecioligowcem

Porażką zakończył się drugi sparing piłkarzy czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica. Biało-zieloni ulegli w Nowej Rudzie Sole Oświęcim, ale starcie z występującym w III lidze rywalem była pożyteczną nauką.

Soła to ósmy zespół III ligi grupy małopolsko-podkarpacko-lubelsko-świętokrzyskiej. W swoim dorobku zgromadziła 24 punkty, na które składa się 7 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek. – Zespół z Oświęcimia był zdecydowanie lepszy od nas, górował nad nami przede wszystkim kulturą gry. Widać było różnicę klas rozgrywkowych, w których oba zespoły występują. Takie mecze z lepszymi zespołami są dla nas jednak bardzo dobrą nauką na przyszłość – komentuje trener Tomasz Oleksy. W naszej drużynie z powodów zdrowotnych nie wystąpiło znów kilku podstawowych graczy. Na uwagę zasługuje obsada bramki, której strzegł Kacper Szczepaniuk (rocznik 2000, drużyna z Ligi Dolnośląskiej Juniorów Młodszych) i ze swojej roli wywiązywał się w Nowej Rudzie świetnie.

Następny sparing Polonia-Stal rozegra w sobotę, 4 lutego w Dzierżoniowie z Lechią. Początek o godzinie 11.00.
Soła Oświęcim – Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk – Kozaczenko, Salamon, Klemiński, Kot, Sowa, Łuszkiewicz, Borowy, Jagieła, Szczygieł, Myrta (Jędrasiewicz, Białas, Lechniuk, Gładysz, Somala)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *