Społecznie użyteczni

gmina-aktywizacja

gmina-aktywizacja42 osoby bezrobotne z terenu gminy Świdnica znalazły zatrudnienie dzięki programowi prac społecznie użytecznych. Do końca listopada tego roku przepracują łącznie 15540 godzin, porządkując miejsca użyteczności publicznej i chodniki.

42 osoby bezrobotne z terenu gminy Świdnica znalazły zatrudnienie dzięki programowi prac społecznie użytecznych. Do końca listopada tego roku przepracują łącznie 15540 godzin, porządkując miejsca użyteczności publicznej i chodniki.

gmina-aktywizacja

W tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przystąpił do realizacji programu już po raz dziewiąty. Pierwsze prace porządkowe tej edycji, rozpoczęły się 23 lutego.

W każdej miejscowości z 27 sołectw, pracować będzie 1 osoba bezrobotna, a w większych sołectwach od 2 do 4 – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Do zadań uczestników programu, należy porządkowanie terenów zielonych, prace gospodarczo-porządkowe w placówkach oświatowych i świetlicach wiejskich oraz miejscach użyteczności publicznej, a także porządkowanie chodników i przystanków autobusowych .Każdy pracownik zobowiązany jest do wykonywania prac w wymiarze 10 godz. tygodniowo, ale nie więcej niż 40 godz. w miesiącu. Osoby wykonujące prace otrzymywać będą świadczenia w wysokości 8,10 zł za godzinę. GOPS wspólnie z sołtysami wsi sprawuje nadzór nad prawidłowościami przebiegu prac.

O zieleń i porządek w ramach programu prac użytecznie społecznych zadbają: Bojanice, Boleścin, Bystrzyca Górna, Gogołów, Grodziszcze, Jagodnik, Komorów, Krzczonów, Krzyżowa, Lubachów, Lutomia Dolna, Lutomia Górna, Miłochów, Modliszów, Mokrzeszów, Pszenno, Słotwina, Wieruszów, Wilków, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Makowice, Niegoszów, Burkatów, Panków, Pogorzała.

Wartość wypłaconych w tym roku świadczeń wyniesie blisko 125,9 tys. zł., z czego dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy stanowić blisko połowę kwoty, bo 75,52 tys. zł.

MM

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *