Sparowali z Lechią

Za piłkarzami Polonii-Stali Świdnica drugi mecz kontrolny przed nowym sezonem. Świdniczanie ulegli wyżej notowanemu rywalowi, ale tanio skóry nie sprzedali. Trener Tomasz Oleksy podkreśla dobrą postawę w defensywie.

pilki1

W rozegranym w czwartek w Dzierżoniowie meczu Polonia-Stal przegrała z Lechią 1:2 (0:2). Przed przerwą gole dla trzecioligowca strzelili: Damian Niedojad i Marcin  Buryło. Po przerwie rozmiary porażki zmniejszył z rzutu karnego Dariusz Filipczak. 42-letni pomocnik biało-zielonych znacząco podniósł średnią wieku drużyny, bo podobnie jak w pierwszym, wygranym 5:0 sparingu z GKS-em Kobierzyce w składzie pojawiło się kilku 16 i 17-latków.

– Sparing z Lechią był dla nas doskonałą okazją do skonfrontowania naszych aktualnych umiejętności na tle mocnego przeciwnika. Na treningu pracowaliśmy nad grą w obronie i dzisiaj była okazja do weryfikacji czy praca idzie w dobrym kierunku. Jeśli chodzi o etap przygotowań, na którym się znajdujemy, można być zadowolonym z samej organizacji gry w defensywie – ocenił po spotkaniu trener Polonii-Stali Tomasz Oleksy.

Następny sparing Polonia-Stal rozegra w sobotę, 23 lipca o godzinie 11.00 na stadionie przy ulicy Śląskiej. Rywalem będzie Orkan Szczedrzykowice.

Lechia Dzierżoniów – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Niedojad 34’, 2:0 Buryło 40’, 2:1 Filipczak (karny) 65’

Polonia-Stal: Kurzeja –  Kozaczenko, Klemiński, Salamon, M. Mazanka, Filipczak, Gładysz, Szuba, P. Mazanka, Szczygieł, Jagieła oraz Wiciak, Romaniuk, Białas