Sobieski wygrał w Świdnicy

Domowym spotkaniem z Sobieskim Oława siatkarki Polonii Świdnica zakończyły pierwszą rundę rozgrywek. Niestety, odmłodzony zespół trenerki Magdaleny Sadowskiej jak na razie nie potrafi poradzić sobie na parkietach II ligi. W sobotę przegrał ósmy kolejny mecz…

Polonia Świdnica – Sobieski Oława 0:3 (20:25, 24:26, 20:25)

Polonia: Malczewska, Kołodziejczak, Rut, Bober, Woźniak, Witkowska, Gałązka oraz Liwuś, Miezgiel.

Mimo przegranej w trzech setach, było to w sumie niezłe spotkanie gospodyń, które mogły pokusić się o zdobycie, jeśli nie punktów, to przynajmniej jednego seta. Blisko było wygrania drugiej partii, ale końcówkę lepiej wytrzymała drużyna z Oławy i wygrała na przewagi 26:24. Pierwszy i trzeci set były do siebie podobne. Polonistki walczyły, ale więcej atutów miały siatkarki z Oławy.

Warto nadmienić, że w starciu z Sobieskim w szeregach Polonii zadebiutowała nowa zawodniczka – Nikola Malczewska. To 20-letnia rozgrywająca, wychowanka drużyny Piątka Turek.

Świdniczanki zakończyły pierwszą rundę z bilansem kompletu ośmiu przegranych i zaledwie trzema wygranymi setami. Nie ma wątpliwości, że w drugiej rundzie trudno będzie wygrzebać się z ostatniego miejsca, trzeba raczej skoncentrować się na jak najlepszym przygotowaniu do decydujących meczów play-out i w nich poszukać swojej szansy na uniknięcie degradacji do III ligi.

Tymczasem runda rewanżowa rozpocznie się już za tydzień. Biało-zielone czeka wyjazd do Radzionkowa.

II liga siatkówki kobiet

8 kolejka  (7.12); Polonia Świdnica – Sobieski Oława 0:3, Chełmiec Wałbrzych – Jedynka Siewierz 1:3, MKS II Energa Kalisz – Olimpia Jawor 2:3. Mecz: Silesia Volley Mysłowice – SMS PZPS II Szczyrk zakończył się po zamknięciu wydania. Sokół Radzionków pauzował

1. Olimpia Jawor                                   8          22        8-0       24:7
  2. Jedynka Siewierz                               8          19        6-2       20:8
  3. SMS PZPS II Szczyrk                       7          12        4-3       12:9
  4. Chełmiec Wodociągi Wałbrzych (b)  8          12        4-4       15:15
  5. Sobieski Oława                                  8          12        4-4       14:16
  6. Energa MKS II Kalisz                       8          11        4-4       14:17
  7. Sokół Radzionków                            8          10        3-5       15:15
  8. Silesia Volley Mysłowice                   7          7          2-5       10:16
  9. Polonia Świdnica                             8          0          0-8       3:24

Następna kolejka (14.12); Sokół – Polonia,MKS Energa II – Jedynka, Olimpia – Szczyrk II, Sobieski – Silesia Volley. Chełmiec pauzuje