Smutna porażka siatkarek MKS-u (FOTO)

siatka

siatkaŹle weszły w nowy rok zawodniczki MKS-u Świdnica. W meczu 13. kolejki II ligi świdniczanki wyraźnie przegrały na własnym parkiecie z Dębowianką/PLKS Pszczyna 0:3.

MKS Świdnica – Dębowianka/PLKS Pszczyna 0:3 (-21, -16, -20)

MKS: N. Gezella, Skalska, Małodobra, Tomczyk, Woźniak, Druciak, Godyla (libero) oraz Sowa

Przed sobotnim spotkaniem obie drużyny dzieliło w tabeli jedno miejsce i trzy punkty. Można było spodziewać się wyrównanej gry. Niestety, emocji było jak na lekarstwo, a przyjezdne dość łatwo poradziły sobie z drużyną trenera Marka Olczyka, wygrywając w kolejnych setach 25:22, 25:16 i 25:20. siatka

Przyjezdne nie pokazały wielkiej siatkówki, ale były zdecydowanie bardziej regularne, popełniały mniej błędów i dysponowały większą siłą rażenia w ataku. W grze świdniczanek nie widać było pasji – tylko momentami potrafiły poderwać się do walki. Najbliżej zwycięstwa MKS był w pierwszym secie. Przegrywał już pięcioma punktami, ale potrafił niewelować straty do stanu 20:21.