ŚKPR wygrał w pierwszym sparingu

Moto-Jelcz Oława, dziesiąty zespół I ligi w poprzednim sezonie sprawdził formę ŚKPR-u Świdnica w pierwszej grze kontrolnej przed nowymi rozgrywkami. Szare Wilki pokonały rywali 24:22 (9:12) ku uciesze całkiem licznej, jak na grę sparing publiczności.

W grach sparingowych wynik jest kwestią co najwyżej drugorzędną, ale każda wygrana cieszy i buduje morale drużyny. Jak na pierwszą grę kontrolną świdniczanie zaprezentowali się naprawdę dobrze i wysoko zawiesili poprzeczkę silnemu i doświadczonemu Moto-Jelczowi, w składzie którego zaprezentowali się między innymi dwaj eksgracze ŚKPR-u: Grzegorz Rutkowski i Robert Szuszkiewicz. Dodajmy, że trenerem oławian w dalszym ciągu jest ciepło wspominany w Świdnicy Krzysztof Mistak.

 

Trener ŚKPR-u, Grzegorz Garbacz miał do dyspozycji czternastu zawodników, w tym piątkę nowych graczy: bramkarza Adriana Prusa, prawoskrzydłowego Przemysława Borszowskiego, obrotowego Konrada Cegłowskiego oraz rozgrywających Władysława Makowiejewa i Mariusza Lasaka. Ten ostatni jest najświeższym nabytkiem ŚKPR-u. To 21-latek sprowadzony z Zagłębia Lubin.  W porównaniu do składu z poprzedniego sezonu brakowało Michała Rzepeckiego, Łukasza Czerwińskiego, Dariusza Kijka i Daniela Bieżyńskiego. Dwóch pierwszych z powodów zdrowotnych lub zawodowych musiało przerwać grę i w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy ich w barwach ŚKPR-u. Sytuacja dwóch pozostałych zawodników powinna definitywnie rozstrzygnąć się w najbliższych dniach.

 

W starciu z Moto–Jelczem ŚKPR dobrze prezentował się fizycznie i kondycyjnie, szwankowała za to skuteczność. Kolejny test we wtorek, 22 sierpnia. O godzinie 19.30 w hali na osiedlu Zawiszów Szare Wilki zmierzą się z Olimpem Grodków (II liga).

 

ŚKPR Świdnica – Moto Jelcz-Oława 24:22 (9:12)

ŚKPR: Prus, Wasilewicz, Bajkiewicz – K. Rogaczewski 5, Piędziak 4, P. Kijek 3, Cegłowski 3, Borszowski 2, P. Rogaczewski 2, W. Makowiejew 2, Dębowczyk 1, Chaber 1, Lasak 1, Brygier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *