ŚKPR pojedzie na półfinał MP

skpruniwersal

skpruniwersalMistrza regionu zdobyć się nie udało, ale tytuł wicemistrza Dolnego Śląska to też sukces. Dzięki temu młodzicy ŚKPR-u Świdnica wywalczyli awans do rozgrywek centralnych. W tej kategorii wiekowej rywalizacja rozpocznie się już od półfinału.

Mistrza regionu zdobyć się nie udało, ale tytuł wicemistrza Dolnego Śląska to też sukces. Dzięki temu młodzicy ŚKPR-u Świdnica wywalczyli awans do rozgrywek centralnych. W tej kategorii wiekowej rywalizacja rozpocznie się już od półfinału. skpruniwersal

O awansie zadecydowały dwa ostatnie mecze ligowe. Świdniczanie najpierw przegrali w Legnicy z Dziewiątką 25:31, a w czwartek 9 kwietnia zremisowali we Wrocławiu ze Śląskiem 22:22. – Właśnie ten punkt we Wrocławiu zapewnił nam awans – mówi trener Krzysztof Terebun, który liczy, że jego zespół stać będzie na wywalczenie awansu do finału. – Nie znam jeszcze rywali w półfinale. Wiadomo jednak, że pojedziemy do zespołu z województwa śląskiego – tłumaczy Terebun.

Wcześniej świdniczanie rozegrają jeszcze ostatni mecz ligowy z Siódemką Miedzią Legnica. Mistrzem Dolnego Śląska została Dziewiątka Legnica. Trzecie miejsce wywalczył Śląsk.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *