Skarbówka w terenie

skarbowy

skarbowyAkcja PIT dawno minęła już półmetek. Niestety nie widać tego po ilości złożonych zeznań w Urzędzie Skarbowym w Świdnicy.

Akcja PIT dawno minęła już półmetek. Niestety nie widać tego po ilości złożonych zeznań w Urzędzie Skarbowym w Świdnicy.

 

skarbowy

Na blisko miesiąc przed ostatecznym terminem na rozliczenie się, uczyniło to zaledwie niewiele ponad 1/3 podatników. Urząd Skarbowy wychodząc naprzeciw potrzebom, zorganizuje akcję „Wyjazdowy Dzień Otwarty”

 

W sobotę 7 marca 2015 świdnicki Urząd Skarbowy zorganizował, podobnie jak wszystkie urzędy w kraju, „Dzień Otwarty”. W tym dniu urzędnicy przez cztery godziny czekali na podatników, którzy jeszcze się nie rozliczyli za 2014 rok. Chętnych do złożenia zeznania i skorzystania z pomocy pracowników urzędu było niewielu.

W tym dniu swoje kroki do naszego Urzędu skierowało około 70 osób. Część z nich dokonało rozliczenia standardowo składając PIT w formie papierowej. Część skorzystała z instruktażu pracowników, stwierdzając iż wypełnienie zeznania przy przygotowanym stanowisku komputerowym wcale nie jest takie trudne. Część zasięgnęła jedynie informacji o ulgach i odliczeniach, aby zeznanie złożyć po zgromadzeniu odpowiednich dokumentów – mówi Tomasz Feledyn, naczelnik Urzędu Skarbowego w Świdnicy.

Do tej pory rozliczyło się dopiero ponad 23 tys. podatników, co stanowi około 36 proc. zeznań. Zdecydowana większość podatników czeka z tym do ostatniej chwili. Wychodząc naprzeciw wszystkim, którzy jeszcze tego obowiązku nie dopełnili i mieszkają w pewnej odległości od Świdnicy, urząd przygotowuje akcję w terenie. Naczelnik korzystając z uprzejmości władz samorządowych organizuje „Wyjazdowy Dzień Otwarty”. Na przełomie marca i kwietnia pracownicy świdnickiego urzędu zapraszają mieszkańców powiatu do złożenia zeznania w swoim urzędzie miasta czy gminy.

Przy pomocy pracownika Urzędu Skarbowego będzie można wysłać zeznanie drogą elektroniczną, bo jest to najszybszy kanał komunikacji – wyjaśnia Tomasz Feledyn.

Nie znaczy to jednak, że nie można wypełnić zeznania papierowo i wysłać za pośrednictwem poczty czy złożyć osobiście jednostce przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

 

MM, foto: Wiktor Bąkiewicz

 


Harmonogram przyjmowania zeznań w gminach

 

Lp.

Gmina

 

Miejsce

data

Godziny

 

 

1

 

 

Gmina Żarów

 

 

Urząd Miejski

w Żarowie

 

 

 

X

 

 

X

 

14.04.2015

 

10.00 – 15.00

 

 

2

 

Gmina Marcinowice

 

 

Urząd Gminy

w Marcinowicach

 

 

09.04.2015

 

10.00 – 15.00

 

 

3

 

Gmina Dobromierz

 

Urząd Gminy

w Dobromierzu

 

 

10.04.2015

 

10.00 – 14.00

 

 

4

 

Gmina Jaworzyna Śląska

 

 

Urząd Miejski

W Jaworzynie

 

 

13.04.2015

 

10.00 – 15.00

 

 

5

 

Miasto Świebodzice

 

Urząd Miejski

w Świebodzicach

 

 

15.04.2015

 

10.00 – 15.00

 

6

 

Gmina Strzegom

 

Punkt Informacji Turystycznej Strzegom

ul. Kościuszki 2

 

16.04.2015

 

10.00 – 15.00

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *