Siatkarska młodzież jedzie w Polskę

siatkauniwersal2

Wrocław, Nysa i Dąbrowa Górnicza. W takich kierunkach rozjadą się młodzieżowe zespoły MKS Polonii Świdnica i Dekorii Świdnica, które zakwalifikowały się do rozgrywek centralnych w ramach Mistrzostw Polski. Pierwsze turnieje odbędą się już od 23 do 26lutego.

siatkauniwersal2

Na krajowych parkietach zaprezentują się juniorzy Dekorii oraz juniorki i kadetki MKS Polonii. Już za tydzień swoje turnieje rozegrają najstarsze świdnickie zespoły. W marcu do walki staną natomiast kadetki. Cień szansy na ćwierćfinały MP mają jeszcze młodziczki Polonii. Zespół Macieja Leńskiego walczy o miejsca 9-14 na Dolnym, Śląsku, ale z uwagi na obecność zawodniczki w Szkole Mistrzostwa Sportowego, świdniczanki wezmą udział w turnieju dodatkowym z udziałem najlepszych dolnośląskich drużyn.

W ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w każdej kategorii wystąpi 48 zespołów (po trzy najlepsze z każdego województwa). Odbędzie się po osiem turniejów, w każdym wystąpi po sześć drużyn. W pierwszym etapie zagrają systemem każdy z każdym w dwóch trzyzespołowych podgrupach. Po dwie najlepsze z każdej podgrupy zagrają w półfinałach wg klucza 1A-2B, 1B-2A. Zwycięzcy tych meczów uzyskają przepustki do półfinałów MP i dodatkowo zagrają o pierwsze miejsce w turnieju, które może oznaczać organizację jednego z czterech półfinałów MP.

Zespoły Polonii i Dekorii staną przed trudnym zadaniem, ale z pewnością nie są bez szans. Region dolnośląski uznawany jest za jeden z mocniejszych w kraju. Trzeba to jednak potwierdzić na parkiecie, a rywale zwłaszcza z regionu śląskiego i Małopolski też do słabych nie należą…

 

1/8 MP juniorek – 23-26.02

Turniej w Dąbrowie Górniczej

Podgrupa A: Jedynka Kluczbork (Opolskie I), MKS Polonia Świdnica (Dolny Śląsk II), TS SMS ŻAPN BKS Żywiec (Śląsk IV)

Podgrupa B: Tauron MKS I Dąbrowa Górnicza (Śląsk I), Jedynka Tarnów (Małopolska IV), Poprad Stary Sącz (Małopolska II)

1/8 MP juniorów  – 23-26.02

Turniej w Nysie

Podgrupa A: AZS PWSZ Nysa (Opole – I), UKS Dekoria Świdnica (Dolny Śląsk – II), Exact System Norwid Częstochowa (Śląsk – III)

Podgrupa B: Jastrzębski Węgiel Jastrzębie (Śląsk – I), Kęczanin Kęty (Małopolska II), MMKS I Kędzierzyn-Koźle (Opole III)

1/8 MP kadetek – 9-12.03

Turniej we Wrocławiu

Podgrupa A: Gwardia Wrocław, ECO AZS Uni Opole (Opole II), Poprad Stary Sącz (Małopolska III)

Podgrupa B: Muszyna Proxima Kraków (Małopolska I), BKS Stal Bielsko-Biała (Śląsk II), MKS Polonia Świdnica (Dolny Śląsk – III)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *