Siatkarki i szczypiorniści z medalami Mistrzostw Dolnego Śląska!

Za nami świetny tydzień w sporcie szkolnym. Dwa złote złote medale Mistrzostw Dolnego Śląska w minisiatkówce wywalczyły uczennice SP 105, natomiast brązowe krążki regionalnego czempionatu zawisły na szyjach ich szkolnych kolegów specjalizujących się w piłce ręcznej oraz szczypiornistów z Zespołu Szkół Budowlano-Eletrycznych.

Pierwsi z medalu cieszyli się uczniowie ZSB-E. Finał dolnośląski w poniedziałek, 9 kwietnia odbył się w Legnicy. Świdniczanie nie mieli szczęścia w losowaniu trafiając na faworyzowanych gospodarzy. Po przegranej w tym meczu pozostała walka o brązowy medal. W małym finale ZSB-E pokonał Zespół Szkół Mechanicznych z Bolesławca i zapewnił sobie brązowy medal. W finale legniczanie pokonali SMS Junior Wrocław.

Po brązowym medalu Licealiady wywalczonym przez ZSB-E, identyczne trofeum powędrowało dzień później na konto Szkoły Podstawowej nr 105. W meczu o brązowy medal świdniczanie pokonali rywali z SP 1 Bolesławiec. Złoto wywalczyła szkoła z Legnicy, a srebro G 37 z Wrocławia. W obu szkołach pracuje z młodzieżą trener Krzysztof Terebun.

11 kwietnia kapitalny sukces zanotowały uczennice SP 105. Zespół siatkarskich trójek prowadzony przez Tomasza Gołowkina nie miał sobie równych na turnieju w Złotoryi i w wielkim stylu wywalczył mistrzostwo Dolnego Śląska. Świdniczanki zostawiły w pokonanym polu rywalki z Wrocławia, Głogowa i Złotoryi. Najlepszą zawodniczkę turnieju uznano świdniczankę Julię Krasoń.

Zwieńczeniem znakomitego tygodnia był tytuł mistrza Dolnego Śląska w siatkarskich czwórkach. Na zawodach w Świdnicy gospodynie pozostawiły w pokonanym polu szkoły z Wrocławia, Jawora i Janowic Wielkich.

SP 105 (trójki minisiatkówka dziewcząt): Julia Krasoń, Nina Jasiecka, Martyna Szlachetka, Hanna Wełna, Małgorzata Kaleta, Andżelika Stępniowska, Wiktoria Kwiatkowska

SP 105 (czwórki minisiatkówka dziewcząt): Amelia Pieszczoch, Martyna Zielińska, Kinga Fąfara, Wiktoria Wiraszka

SP 105 (piłka ręczna chłopców): Paweł Karpiński, Norbert Mirga – Jakub Kalousek, Bober, Aleksander Zelek, Jakub Stadnik, Kacper Kaczmarek, Aleksander Kuprin, Bartłomiej Gołembiowski, Miłosz Krawczyk, Krystian Nowakowski, Łukasz Szporko, Wiktor Szymanowski, Hubert Barcik, Mateusz Majczak, Szymon Miśkiewicz

Skład ZSBE Świdnica: Rafał Wiszniowski, Wojciech Jabłoński, Wojciech Fluder Jan Lepka, Adam Chmiel, Rafał Kulon, Jakub Pietraszek, Karol Kozak, Maciej Mleko, Sebastian Borowski, Dawid Pęczar, Tomasz Kamiński, Maciej Fiłonowicz, Kamil Stadnik, Norbert Bal, Bartłomiej Łach, Wojciech Kryśpiak