Seniorzy przejdą w barwnym korowodzie

Rozśpiewany i kolorowy korowód zespołów senioralnych zaprezentuje się w świdnickim Rynku w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów.

senioriada

Na tegoroczną edycję wyjątkowej imprezy zaprasza Świdnicki Ośrodek Kultury.

Patronatem honorowym przegląd objęli: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz oraz wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Przegląd adresowany jest do seniorów z terenu powiatu świdnickiego – działających w klubach seniora, domach kultury, domach pomocy społecznej, oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz w innych środowiskach seniorskich – zarówno w zespołach artystycznych, jak i do wykonawców indywidualnych pragnących zaprezentować swoją pracę artystyczną – tłumaczy Mariusz Kozłowski ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wśród atrakcji zaplanowano: prezentację uczestników w krótkim korowodzie wokół Rynku, występy zespołów na scenie, wręczenie podziękowań i pamiątkowych statuetek oraz spotkanie integracyjne z poczęstunkiem.

Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego seniorów, poszukiwanie nowych form pracy artystycznej, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń dla seniorów, instruktorów i animatorów działalności kulturalnej, integracja społeczna oraz aktywizacja środowiska senioralnego.

Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów Świdnica 2016 odbędzie się w sobotę, 21 maja od godz. 14.00 w świdnickim Rynku. Wstęp wolny.

(BFG)

A2_Senioriada_media

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *