Na sygnale, Polecamy

Rutkowski zatrzymuje w Wałbrzychu

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zatrzymało mężczyznę – który jego zdaniem – może mieć związek z napadem, do którego doszło na początku lutego w Wałbrzychu. Sprawcy ukradli wówczas poszkodowanym kwotę 125 tysięcy funtów.

Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (3)

Do zatrzymania doszło wczoraj około godziny 14.40 w Wałbrzychu, gdy mężczyzna zatrzymał się samochodem na chodniku. Detektywi zajechali mu drogę i wyciągnęli z auta. W pojeździe było jeszcze dziecko, które zostało oddane natychmiast babci. Po chwili na miejscu była również policja. Funkcjonariusze zabrali mężczyznę. Krzysztof Rutkowski pojechał do prokuratury. Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej opowie o szczegółach akcji.

Przypomnijmy: Sprawcy weszli do mieszkania w starej kamienicy podając się za policjantów. Następnie skuli przebywającego w środku mężczyznę. W kilka minut zdążyli splądrować pomieszczenie zabierając 125 tysięcy funtów. Najprawdopodobniej nie zauważyli znajdujących się w pościeli kolejnych 500 tysięcy złotych. – Osoby, które w pewien sposób powiązane są z poszkodowanym poprosiły mnie o pomoc. Boją się czy teraz one nie będą ofiarami. Dlatego tutaj jestem. Tym bardziej, że kilkanaście dni później doszło do kolejnego incydentu. Tam sprawcy zerwali podłogę szukając najprawdopodobniej pieniędzy – mówił w lutym na spotkaniu z dziennikarzami Krzysztof Rutkowski. Nagrodą za pomoc w zatrzymaniu sprawców była kwota 10 tysięcy euro.

tekst i foto redakcja

Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (3) Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (8) Akcja Krzysztofa Rutkowskiego (9)

20 kwietnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *