Ruszyły zapisy na Bieg Niepodległości

Od dziś od godziny 12.00 do wtorku, 3 listopada do godziny 24.00 trwają zapisy do 13. Świdnickiego Biegu Niepodległości. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną zapisy odbywają się tylko drogą elektroniczną pod adresem zapisy@osir.swidnica.pl.

W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, numer telefonu oraz miejscowość. Zgłoszeń mogą dokonywać wyłącznie osoby pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie (które w dniu weryfikacji czyli 10 listopada 2020 nie ukończyły 18 lat) mogą być zapisane na listę uczestników wyłącznie przez rodzica lub opiekuna prawnego, który musi być obecny przy weryfikacji uczestników i posiadać dokument tożsamości.

Po zakończeniu zapisów uczestnicy zostaną drogą elektroniczną powiadomieni o sposobie i miejscu odebrania pakietu startowego, przydzieleniu do konkretnej fali biegu, godzinie zgrupowania przed startem i godzinie samego startu biegu.

W związku z aktualną sytuacją Bieg Niepodległości odbędzie się na nieco innych zasadach. Limit uczestników – tak jak w latach poprzednich został ustalony na 1500 osób. Planowanych jest sześć fal po 250 osób każda. Starty fal co 20 minut. Pierwsza wystartuje o godzinie 12.00, ostatnia o 13.40. Pobiegną tylko osoby zgłoszona i zweryfikowane wcześniej, zaopatrzone w numer i pakiet startowy.

W tym roku wyjątkowo wszyscy biegacze mogą pokonać tylko jedno okrążenie trasy o długości 1250 m: Rynek – Grodzka, Zamkowa, Kotlarska, Rynek, Długa, Daleka, Pułaskiego, Rynek. Po zakończeniu biegu odbiorą pamiątkowy medal i poproszeni zostaną o niegromadzenie się i opuszczenie Rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *