Ruszyły egzaminy gimnazjalne (FOTO)

foto

fotoW szkołach rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna dla gimnazjalistów. Dzisiaj uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, jutro zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a w czwartek – z językową.

W szkołach rozpoczęła się trzydniowa sesja egzaminacyjna dla gimnazjalistów. Dzisiaj uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych, jutro zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, a w czwartek – z językową.

foto 05

Dzisiejszy egzamin rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00 rano. Na początek gimnazjaliści musieli zmierzyć się z testem z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie pisali test z języka polskiego. – Język polski był prosty. Trzeba było napisać opowiadanie. Na WOS-ie były same wykresy, ale najgorsza okazała się historia. Tak, historia była ciężka – przyznaje Hanna, uczennica Gimnazjum nr 1 w Świdnicy.

Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum wygląda tak samo w całym kraju. Obejmuje on wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Ma formę pisemną. Trwa trzy dni i składa się z trzech części: humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka polskiego, matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu matematyki i z języka obcego nowożytnego.Gimnazjalista ma do wyboru jeden język: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Do egzaminu na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista, ale nie można go nie zdać. Jak informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. Jednak warto się starać, ponieważ od liczby punktów zależy, czy uczeń dostanie się do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpił do egzaminu w kwietniowym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.

Wyniki zostaną ogłoszone 19 czerwca.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150421testy{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *