RST Półmaraton Świdnicki – ruszyły zapisy

Fundacja WroActiv oraz samorządy: Miasto Świdnica, Powiat Świdnicki i Gmina Świdnica zapraszają do udziału w 2.RST Półmaratonie Świdnickim, który odbędzie się 5 listopada. Ruszyła już rejestracja uczestników na stronie internetowej www.polmaraton.swidnica.pl.

polmaraton056

– Ogromne zainteresowanie pierwszym półmaratonem jest dla nas dowodem, że organizacja tej imprezy to strzał w dziesiątkę. Bieganie staje się modne, coraz więcej osób korzysta z tej najprostszej formy aktywnego wypoczynku. Świdnicki półmaraton to propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia, przy jednoczesnej doskonałej promocji miasta – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Liczba miejsc jest ograniczona – maksymalnie w wydarzeniu może uczestniczyć 1500 osób. W biegu prawo startu mają zawodnicy, którzy ukończyli 18 lat do dnia 4 listopada 2016 roku.

Pakiet podstawowy dla mieszkańców powiatu świdnickiego pozostaje bez zmian i wynosi 40 zł. Zawodnicy do pokonania będę mieli około 21 kilometrów ulicami Świdnicy i okolicznych miejscowości. Start odbędzie się na świdnickim Rynku, dalej trasa przebiegać będzie tak, jak w ubiegłym roku, czyli ulicami – Kotlarską – Muzealną – Komunardów– Ks. Bolka Świdnickiego- Łukasińskiego – Gdyńską – Parkową – Saperów – Rzeźniczą – Mieszka I – Miłego Dnia – Śląską – Przyjaźni – Kraszowicką oraz przez wsie Opoczka – Bojanice – Burkatów – Bystrzyna Dolna i z powrotem do Świdnicy ulicą Przyjaźni – Zieloną – Śląską – meta: Stadion OSIR.

Dla 6 najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji OPEN przewidziano nagrody pieniężne, a dla 3 najlepszych w kategoriach wiekowych, nagrody rzeczowe.

Dla najmłodszych przygotowane zostaną także biegi na dystansach od 200 do 1800 metrów. Odbędą się one na stadionie sportowym w  Świdnicy. W tym roku nowością będą zgłoszenia internetowe dla dzieci, aby każdy młody zawodnik mógł poczuć się jak jeden z uczestników półmaratonu. Regulamin i zapisy dostępne będą od 1 września.

Oprócz zmagań biegowych podobnie jak w roku ubiegłym LZS przygotuje miasteczko sportowe, w którym można będzie spróbować swoich sił w konkurencjach tj.  rzuty woreczkami (numerologia), rzuty ringo, hokej, strzały na bramkę czy kręgle. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą będą czuwać organizatorzy oraz wolontariusze.

Tegoroczną nowością będą biegi dodatkowe, czyli „Dzika Piątka” – pięciokilometrowa trasa i rekreacyjny marsz Nordic Walking na podobnym dystansie, w których udział będzie mogło wziąć po 200 zawodników.

Przypomnijmy, że I RST Półmaraton Świdnickie odbył się 7 listopada. Na trasie wytyczonej w Świdnicy i gminie Świdnica pobiegło ponad 1100 zawodników i zawodniczek z siedmiu państw. Najlepsi okazali się Kenijczycy. Wśród panów wygrał Ropa Abela Kibeta, a wśród pań Agnes Chebet. Świetnie spisała się świdniczanka Halina Szczęsna-Radzikowska. Finiszowała na piątym miejscu.

Szczegółowe informacje związane z 2.RST Półmaratonem Świdnickim, znajdują się na stronie internetowej: www.polmaraton.swidnica.pl oraz na facebooku „RST Półmaraton Świdnicki „.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *