Rozmontowany Mechanik

Może i rywale nie są z najwyższej półki, ale morale idzie w górę, a drużynę budują zwycięstwa. Za piłkarzami Polonii-Stali Świdnica trzecia gra kontrolna i trzecie zwycięstwo. Tym razem biało-zieloni rozgromili wicelidera wrocławskiej klasy okręgowej, Mechanika Brzezina.

Polonia-Stal Świdnica – Mechanik Brzezina 6:1 (4:1)

Bramki: Salomon (2), Wilk, Szczygieł, Mazanka, samobójczy

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Salamon, Białas, Ł. Kot, Sowa, Łuszkiewicz, Traczykowski, Jagieła, Wilk, Szczygieł, Szczepaniuk, Klemiński, Mazanka, Florian, Szuba, Tragarz, Matwiejko, Kucharski oraz zawodnik testowany

Spotkanie odbyło się w samo południe w sobotę, 17 lutego na sztucznym boisku świdnickiego OSiR-u. Po zwycięstwach 9:0 z Kryształem Stronie Śląskie i 3:2 z Zachodem Sobótka, świdniczanie rozgromili ekipę z Brzeziny 6:1.

Wynik daje obraz przebiegu spotkania. Podopieczni Tomasza Oleksego byli wyraźnie lepsi od swoich rywali. Tylko na samym początku goście zaskoczyli Polonię, bo potrafili szybko odpowiedzieć na otwierające wynik meczu trafienie Patryka Salomona. Do przerwy biało-zieloni prowadzili już jednak 4:1, a po zmianie stron dorzucili jeszcze dwie kolejne bramki.

Za tydzień Polonia-Stal rozegra czwarte spotkanie kontrolne i pierwsze na wyjeździe. Rywal bardzo solidny, bo wicelider zachodniej grupy IV ligi – AKS Strzegom.

Przypomnijmy, że IV liga ruszy 17 marca. Na inaugurację Polonia-Stal zagra we Wrocławiu z rezerwami Śląska.

Przed meczami o punkty świdniczanie rozegrają cztery gry kontrolne. Oprócz tej z AKS-em, także ze Zjednoczonymi Żarów, LKS_em Bystrzyca Górna i Orłem Prusice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *