Rekordowy przetarg rozstrzygnięty

kasa 2

kasa 2– To niewątpliwy rekord transakcji, jakie w ostatnich latach miały miejsce w Świdnicy – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa magistratu o rozstrzygniętym w marcu przetargu na działkę wielkości 0,1560 ha przy ul. Leśnej.

 

– To niewątpliwy rekord transakcji, jakie w ostatnich latach miały miejsce w Świdnicy – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa magistratu o rozstrzygniętym w marcu przetargu na działkę wielkości 0,1560 ha przy ul. Leśnej.

Teren w drodze pierwszego przetargu ustnego nieograniczonego został sprzedany za 1 mln 493 tys.220 zł Nabywcą była firma ARS Medica D. Kiełkiewicz s.j, z Wrocławia. Firma posiada w stolicy Dolnego Śląska sieć aptek. kasa 2

Pod szyldem Wrocławskie Centrum Zdrowia Ars Medica działa również prywatna klinika, posiadająca zespół specjalistów chirurgii ogólnej i naczyniowej, chirurgii onkologicznej, endokrynologicznej, chorób wewnętrznych i gastroenterologii i chirurgii plastycznej.

Co powstanie w Świdnicy? Na razie nie wiadomo. – Nieruchomość zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru ulicy Leśnej przeznaczona jest pod zabudowę usługową – mówi Magdalena Dzwonkowska. W rejonie ulicy Leśnej miasto dysponuje jeszcze kolejnymi działkami pod zabudowę usługowo – mieszkaniową – dodaje rzeczniczka.

Ta część Świdnicy ma szansę stać się swoistym centrum medycznym – obok szpitala Latawiec, wkrótce powstanie tam hospicjum.

(ram)

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *