Raz Dwa Trzy w Świdnicy

raz dwa trzy

raz dwa trzyNależą do klasyki. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, a ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Mowa o zespole Raz Dwa Trzy, który już w maju wystąpi w Świdnicy.

Należą do klasyki. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, a ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Mowa o zespole Raz Dwa Trzy, który już w maju wystąpi w Świdnicy.

raz dwa trzy

To polski zespół łączący muzykę rock oraz współczesną poezję. Został założony w lutym 1990 w Zielonej Górze. Grupa ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych oraz trzy koncertowe. W repertuarze zespołu Raz Dwa Trzy można znaleźć zarówno lżejsze, żartobliwe piosenki, poezję śpiewaną, ciekawe połączenia różnych gatunków i stylów, a także poważniejsze teksty refleksyjne i religijne. Pochodzi z nich kilka znakomitych utworów m.in. „Czy te oczy mogą kłamać”, „Nie pal” czy „Nikt nikogo (i tak warto żyć)”. Muzyka grupy z Zielonej Góry ewoluowała. Zespół Raz, Dwa, Trzy zaczynał w czasach studenckich, więc królowały piosenki lekkie i figlarne. Z czasem teksty nabrały niepowtarzalnego charakteru. Na płycie „Cztery”, będącej swojego rodzaju przełomem, można było już usłyszeć m.in. elementy bluesa, jazzu, folku i rocka.

Poza tym niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania jak Raz Dwa Trzy – oni grają już wspólnie 25 lat. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyk. Mimo to, stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem.

Ich albumy tj. „Cztery” (1994), „Sufit” (1995), „Niecud” (1998), „Muzyka z talerzyka” (2000), „Złota kolekcja” (2001), „Czy te oczy mogą kłamać” (2002), „Trudno nie wierzyć w nic” (2003), „Raz, Dwa, Trzy” (2007), „Skądokąd” (2010) oraz „Raz, Dwa, Trzy – Dwadzieścia” (2010) mocno odznaczyły się w historii muzyki, zdobyły wiele nagród muzycznego przemysłu i rzesze fanów w całej Polsce.

Koncert zespołu Raz Dwa Trzy odbędzie się 3 maja o godzinie 19.00 w sali teatralnej ŚOK. Bilety kosztują 30 złotych.

oprac. (bfg)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *