Radni będą obradować

 

W piątek, 28 kwietnia o godz. 10.00 rozpocznie się XXXII sesja Rady Miejskiej w Świdnicy, podczas której przedstawiony zostanie raport ze stanu bezpieczeństwa publicznego, stanu zabezpieczenia przeciwpożarowego oraz poziomu ochrony przed zagrożeniami lokalnymi w 2016 roku na terenie miasta Świdnicy, a także zamierzenia planowane do realizacji na najbliższe lata. Zaprezentowana zostanie komputerowa aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji na smartfony „Moja Komenda”.

Radni zapoznają się także ze stanem zanieczyszczenia powietrza w Świdnicy – podejmowanymi działaniami mającymi na celu zmniejszenie niskiej emisji, planowanymi efektami tych działań i terminami osiągnięcia tego celu.

Radni rozpatrywać będą 15 projektów uchwał. W porządku obrad znalazły się m.in. uchwały w sprawie nadania imienia siedmiu rondom w mieście, w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do projektu partnerskiego „Razem dla e-Rozwoju” oraz w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Świdnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *