Przyjaciele z Biberach kolejny raz w Kasprowiczu (FOTO)

W drugiej połowie września 2017 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy gościli w swoich domach młodzież z partnerskich szkół w Biberach. Wymiana szkolna trwa już ponad 25 lat i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na blisko 50-osobową polsko–niemiecką grupę czekał ciekawy program, w którym nie zabrakło wizyty w naszej szkole i udziału w zajęciach lekcyjnych. W tym roku świętowaliśmy wyjątkowo rocznicę wymiany. Poza wspólnym uroczystym obiadem, tortem z napisem ,,25 lat”, nauczyciele z Polski i Niemiec wraz z p. dyrektorem otworzyli Skwer Przyjaźni Polsko–Niemieckiej, który będzie pamiątką tych wyjątkowych spotkań. Program wzbogacają liczne wycieczki między innymi do Wrocławia, gdzie uczniowie podziwiali panoramę Wrocławia z punktu widokowego w Sky Tower oraz zabytki stolicy Dolnego Śląska. W środę wyruszyliśmy w Góry Stołowe, wspięliśmy się na Szczeliniec. Kolejnym punktem była wizyta w bajkowym Minieurolandzie w Kłodzku, gdzie przy pięknej pogodzie zachwyciła nas wyjątkowa roślinność oraz miniatury wielu kłodzkich i europejskich zabytków. W czwartek udaliśmy się do Krzyżowej, gdzie młodzież dowiedziała się dużo o historii tego wyjątkowego miejsca. Miło spędziliśmy czas przy ognisku śpiewając znane piosenki. Impreza pożegnalna w ,,Starym młynie” odzwierciedliła wspaniałą atmosferę w grupie. W piątek rano z żalem pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Biberach i już nie możemy się doczekać naszego wyjazdu do Niemiec w przyszłym roku. I na koniec chciałam podziękować wszystkim rodzicom goszczącym uczniów z Biberach za ich trud i zaangażowanie.

Bożena Furmankiewicz

Do programu wymiany otrzymujemy finansowe wsparcie od Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie, za co również serdecznie dziękujemy.

(I LO)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *