Prześladowani przez remisy

W piątej kolejce spotkań klasy okręgowej zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się mecz w Tuszynie, gdzie rewelacja sezonu – Victoria podjęła LKS Bystrzyca Górna. Szlagier nie zawiódł. Remis 2:2 sprawił jednak, że pod tamą panuje coraz większa nerwowość. W ostatnich tygodniach zespół zatracił umiejętność wygrywania.

zjednoczeni1

LKS Gola Świdnicka – Niemczanka 4:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Wilk 20′, 2:0 Turzański 30′, 3:0 Madziała 31′, 3:1 Kowerko 70′, 4:1 Górajewski +90′
Gola Świdnicka: Grygoriew – K. Młocek, Kapusta, Żygadło, Anioł, Wilk, Maziarz, Madziała, Ingram (46′ Fedorowicz), Trześniowski (80′ Górajewski), Turzański

Pogoń Duszniki – Grom Witków 3:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Adamczyk 50′, 2:0 Wilczyński 65′, 3:0 Staniszewski 78′
Grom: Trawka – Solarz, Ł. Cegi8elski, Piech, Skolimowski, M. Cegielski (46′ Krzysztań), Żołnierek, Chodurek (60′ Jacek), Podfigurny, Liszka, Bucki

Zjednoczeni Żarów – Unia Złoty Stok 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Śleziak 55′, 1:1 Czoch 56′
Zjednoczeni: Hruszowiec – Wojnowski, Chrapek, Chłopek, Szuba (75′ Pilski), Kaczmarczyk, Klimaszewski (46′ Kopacz), Czoch, Łuczak (65′ Bobrecki), Kołodziej, Zyl (84′ Baziak)

Victoria Tuszyn – LKS Bystrzyca Górna 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Ł. Somala 43′, 1:1 Bohajczuk 61′, 2:1 Bohajczuk 71′, 2:2 Ł. Somala 74′
LKS: Janikowski – Bezegłów, Januszkiewicz, W. Szewczyk (78′ Kończak), Sajdak, Ł. Somala, A. Somala (69′ Szyszka), Duma, Ponulak (26′ Góralski), Matuła (86′ P. Solmala), M. Szewczyk (70′ Kępa)

Drużyna Zbigniewa Kamockiego ma na koncie jedną wygraną i aż cztery remisy. Przynajmniej dwa z meczów zakończonych podziałem punktów powinny paść łupem bystrzyczan. – Mamy sytuacje, ale nie potrafimy ich wykorzystać. Brakuje przysłowiowej kropki nad „i”. Dopadła nas dziwna niemoc, ale mamy nadzieję, że od następnego meczu z Zamkiem ruszymy i zaczniemy wygrywać – komentuje Andrzej Somala, kierownik LKS-u.
W Tuszynie widzowie obejrzeli bardzo ciekawe widowisko. W pierwszej połowie lepsi byli goście, co udokumentowali jedną bramką. Po zmianie stron do pracy zabrali się gracze z Tuszyna, prowadzeni przez eksligowca i reprezentanta Polski, Pawła Sibika. Victoria wyszła na prowadzenie 2:1, ale od 70. minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Konrada Kossakowskiego. LKS szybko wykorzystał grę w przewadze i doprowadził do remisu, ale przechylić szali na swoją korzyść już nie zdołał. – Wydaje mi się, że remis był sprawiedliwy – ocenił Michał Korbecki, pochodzący ze Świdnicy doświadczony napastnik Victorii.
Także remisem zakończył się mecz w Żarowie, gdzie Zjednoczeni spotkali się z Unią Złoty Stok. Oba gole padły w odstępie kilkudziesięciu sekund. Najpierw trafili goście, chwilę później wyrównał Bartłomiej Czoch. – Czujemy niedosyt, bo stworzyliśmy więcej sytuacji i byliśmy bliżej zwycięstwa. Mecz ułożył się dla nas trochę pechowo – uważa Norbert Gałązka, wiceprezes Zjednoczonych.
W niedzielę zaprezentowały się LKS Gola Świdnicka i Grom Witków. Ci pierwsi wysoko ograli 4:1 Niemczankę i powoli oddalają się od strefy spadkowej. – Musieliśmy ten mecz wygrać. Bardzo nalegałem na zespół, chociaż bałem się, żeby to go nie sparaliżowało. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Druga słabsza, ale i tak zakończona remisem – mówi Józef Młocek, trener LKS-u.  W coraz gorszej sytuacji jest natomiast Grom Witków. Witkowianie do przerwy utrzymywali bezbramkowy remis, ale tuż po przerwie czerwona kartkę ujrzał Tomasz Żołnierek i gospodarze bezlitośnie wykorzystali przewagę liczebną.

Klasa okręgowa
5. kolejka (10-11.09): Zjednoczeni Żarów – Unia Złoty Stok 1:1 (0:0), Victoria Tuszyn – LKS Bystrzyca Górna 2:2 (0:1), Pogoń Duszniki – Grom Witków 3:0 (0:0), LKS Gola Świdnicka – Niemczanka 4:1 (3:0), Nysa Kłodzko – Iskra Jaszkowa Dolna 6:0 (6:0), Zamek Kamieniec – Orlęta Krosnowice 2:0 (0:0), MKS Szczawno Zdrój – Górnik Gorce 0:2 (0:0), Zdrój Jedlina Zdrój – Piławianka 2:3 (1:2)

16. Grom Witków                     5    0    0-0-5    3:15
Następna kolejka (17-18.09): Piławianka – Gola Świdnicka (sb. 17.00), Iskra – Zjednoczeni (sb. 17.00), Grom – Unia (sb. 16.00), Bystrzyca Górna – Zamek (nd. 16.00), Niemczanka – Nysa, Górnik – Victoria, Pogoń – Szczawno, Orlęta – Zdrój