Przegrali w końcówce

Bez punktów wrócili z Grodkowa piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica. Porażka 20:27 jest jednak cokolwiek myląca, bowiem przez większość część meczu to świdniczanie nadawali ton wydarzeniom na parkiecie. W końcówce jednak górę wzięło większe doświadczenie rywali.

Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica 27:20 (9:10)

Przebieg meczu: 5 1:0, 10 2:2, 15 5:5, 20 5:8, 25 5:9, 30 9:10, 35 11:12, 40 14:13, 45 16:14, 50 18:15, 55 22:17, 60 27:20

ŚKPR: Olichwer, Jabłoński – Wychowaniec 6, Chmiel 4, Daszczenko 3, Makowiejew 2, Cegłowski 2, Redko 1, Borowski 1, Kozak 1, Żubrowski, Pęczar, Zaremba, Gregorczyk, Etel

Karne: Olimp 3/2, ŚKPR 1/1

Kary: Olimp 4 minuty, ŚKPR 10 minut

Pierwsze dwie bramki zdobył Olimp, ale ŚKPR odpowiedział trzema trafieniami i po jedenastu minutach prowadził 3:2. Młoda świdnicka drużyna imponowała grą w defensywie. Między 15 i 25 minutą nie pozwoliła rywalom rzucić ani jednej bramki i wyszła na prowadzenie 9:5. Niezłej zaliczki nie udało się utrzymać do zmiany stron – Olimp zbliżył się na jedną bramkę (10:9).

Na początku drugiej części ŚKPR odskoczył jeszcze na dwie bramki (11:9), ale o zdobywanie bramek było coraz trudniej. Olimp, w szeregach którego na środku rozegrania (!) wystąpił wychowanek ŚKPR-u Kamil Rogaczewski coraz bardziej naciskał. Mimo tego Szare Wilki ambitnie walczyły i jeszcze w 51 minucie tracił do grodkowian dwa gole (19:21). Ostatnie fragmenty należały jednak zdecydowanie do gospodarzy. Olimp wykorzystał serię błędów spieszących się świdniczan i wygrał 27:20.

Kolejny mecz świdniczanie rozegrają wyjątkowo w piątek, 12 października. O godzinie 19.00 podejmą MKS Wieluń.

I liga piłki ręcznej, grupa B

3 kolejka (6-7.10): Olimp Grodków – ŚKPR Świdnica 27:20 (9:10), Politechnika Anilana Łódź – Olimpia MEDEX Piekary Śl. 31:35 (17:18), AZS Zielona Góra – Ostrovia 30:30 (15:13), k. 4:5, ASPR Zawadzkie – Grunwald Poznań 24:22 (12:7), Real Astromal Leszno – Forza Wrocław 27:24 (13:12), Siódemka Miedź Legnica – MKS Wieluń 27:22 (15:12)

1. Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 3 9 3-0-0 102:81

2. MKS Wieluń 3 6 2-0-1 78:68

3. Ostrovia Ostrów Wlkp. 3 6 1-2-0 98:91

4. Real Astromal Leszno 3 6 2-0-1 74:68

5. ASPR Zawadzkie 3 6 2-0-1 72:77

6. Olimp Grodków (b) 3 5 1-1-1 82:81

7. Grunwald Poznań 3 4 1-1-1 79:75

8. AZS Zielona Góra 3 4 1-1-1 85:88