Premiera „Chłopca malowanego” (FOTO)

teatr 02

teatr 02– Młody człowieku. Czy chciałbyś nadać sens swojemu życiu? Wstąp do armii. Armia cię wykarmi – to słowa Piotra Rowickiego, autora dramatu „Chłopiec malowany”. Spektakl wyreżyserowany przez Natalię Witkowską  miał swoją premierę wczoraj, 21 lutego w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

– Młody człowieku. Czy chciałbyś nadać sens swojemu życiu? Wstąp do armii. Armia cię wykarmi – to słowa Piotra Rowickiego, autora dramatu „Chłopiec malowany”. Spektakl wyreżyserowany przez Natalię Witkowską  miał swoją premierę wczoraj, 21 lutego w Teatrze Miejskim w Świdnicy.

teatr 02

Spektakl był już zrealizowany przez Teatr Polski w Poznaniu. Jak mówi dyrektor generalny Teatru Binominis Michał Machowski powrócił on do Świdnicy w nowej, lepszej i świeższej odsłonie. Reżyserka go wyostrzyła i jeszcze bardziej wstrząsnęła widzami. Na deskach świdnickiej sceny wystąpili członkowie Teatru Binominis: Dominika Policht, Krzysztof Kwiatkowski, Paweł Szpakiewicz, Michał Machowski, Remigiusz Zubek, Szymon Goździcki, Grzegorz Bierut oraz Szymon Stefaniak.  – Myślę, że ci młodzi zdolni ludzie jeszcze kiedyś będą występowali w większych miastach. To już druga sztuka, jaką wystawili w Świdnicy. Jak zawsze sięgnęli po trudny temat, ale znakomicie sobie poradzili – mówiła poseł na Sejm RP Teresa Świło, patron honorowy spektaklu.

„Chłopiec malowany” to historia chłopców, którzy postanowili pójść do wojska. To także historia matki, która dowiaduje się o śmieci ukochanego syna. To w końcu historia, która jest bardzo aktualna w dobie współczesnych wydarzeń i tym samym jeszcze bardziej przerażająca. Sięga do tematu udziału żołnierzy w zagranicznych misjach wojskowych i nie boi się mówić o śmierci.  – Dziękuję za lekcję życia, historii i patriotyzmu – mówiła Magdalena Rumiancew-Wróblewska, sponsor wydarzenia.

Medialnie spektakl wspiera m.in. redakcja „Wiadomości Świdnickich”.

Na zakończenie nie zabrakło braw, kwiatów, gratulacji i podziękowań.

Beata Figurna-Garbiec, fot. Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150221teatr{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *