Poznali swoje światy

SONY DSC

Noc cudów, wieczór etiud teatralnych, wycieczka do Świdnicy, ognisko oraz liczne warsztaty teatralne, artystyczne i integracyjne. Takie atrakcje mieli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum, którzy uczestniczyli w polsko-niemieckim spotkaniu młodzieży w Pałacu Morawa koło Strzegomia.

SONY DSC

SONY DSC

W spotkaniu, które odbyło się od 22 do 26 stycznia, wzięli udział uczniowie z klas VI Społecznej Szkoły Podstawowej oraz I i II Społecznego Gimnazjum w Świdnicy wraz z nauczycielkami języka niemieckiego i języka angielskiego Katarzyną Bajcar i Sylwią Lubieniecką.

Partnerami naszej szkoły byli uczniowie i opiekunowie z międzynarodowej szkoły im. Nelsona Mandeli w Berlinie. Spotkanie przebiegało w formie warsztatów artystycznych (teatralnych, fotograficznych i plastycznych), a ich mottem przewodnim był temat „Inne Światy” – relacjonuje dyrektor szkoły Hanna Turek.

Poza formami warsztatowymi w grupach gimnazjaliści uczestniczyli również w zajęciach integracyjnych oraz niezwykle ciekawym spotkaniu z właścicielką pałacu panią Melittą Sallai.

Warsztaty stanowiły świetną okazję do doskonalenia umiejętności komunikacji w języku angielskim i niemieckim – dodaje dyrektorka.

Uczniowie byli zachwyceni nietypowymi sposobami nauki języków obcych. Wypowiadali się z entuzjazmem na temat takich przedsięwzięć. – Uważam, że tego typu międzynarodowe spotkania to świetny pomysł. Z pewnością nikt się tu nie nudził. Właściwie jest tylko jeden poważny minus całego projektu – cztery dni to trochę za mało – stwierdza Adrian. Jego koleżanka jest podobnego zdania.

Uważam, że wymiana dała nam możliwość poznania innych kultur i satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu. Wyjazd był bezcenny i pozostawił fantastyczne wspomnienia – dodaje Mila.

Projekt odbył się dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

oprac. (BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *