Powstanie kolejny plac zabaw

 

Kolejny plac zabaw w gminie Świdnica już niebawem powstanie w Witoszowie Dolnym. Na jego realizację, władze gminy Świdnica otrzymały dotację w wysokości 30 tys. zł., w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”, organizowanego przez UMWD.

Obraz 059

Plac zabaw to możliwość zabawy wśród rówieśników, na świeżym powietrzu i w przyjaznym otoczeniu. To wyśmienity pomysł na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie i z przyjaciółmi. Wszyscy wiemy, jak ważny w rozwoju dziecka jest ruch, a możliwość zabawy na nowoczesnym placu będzie wydatnie sprzyjać prawidłowemu rozwojowi dzieci – mówi Teresa Mazurek.

Place zabaw z wykorzystaniem środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” powstały już w Stachowicach, Mokrzeszowie oraz Grodziszczu.

Projekt pn. „Wykonanie placu zabaw w Witoszowie Dolnym”  przewiduje: rozebranie istniejącej nawierzchni boiska, wykonanie stref bezpieczeństwa o podłożu piaszczystym wraz z obrzeżami elastycznymi, montaż urządzeń: huśtawka wagowa, bujak wagowy , huśtawka wahadłowa podwójna, zestaw zabawowy, bujak sprężynowy, karuzela młynek.  Planowane jest także wykonanie stojaka na rowery, ławki o montaż koszów na śmieci. Teren zostanie wyrównany i obsiany trawą.

Budowany plac zabaw w Witoszowie Dolnym będzie spełnieniem dziecięcych marzeń o przytulnych, kolorowych, placach zabaw w gminie Świdnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *