Powraca „Czas na teatr”

Już po raz czwarty będzie miała miejsce niezwykła impreza. Świdnica na kilka dni stanie się teatralną stolicą Polski. Kolejna edycja CZASU NA TEATR/TEATR NA CZASIE przyniesie jeszcze więcej niespodzianek niż ubiegłoroczna. Przypomnijmy, że wtedy świdniczanie mieli okazję zobaczyć m.in. „Samobójcę” Nikołaja Erdmana w reżyserii Piotra Siekluckiego Teatru Nowego Proxima z Krakowa i  „Piotrusia Pana” w reż. Karoliny Maciejaszek Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha.

fot. (BFG), ilustracyjne

W tym roku zobaczymy dwa spektakle repertuarowe: „WĘDROWANIE. CZĘŚĆ II  WYZWOLENIE” wg Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego Krakowskiego Teatru Scena STU oraz „NA CZWORAKACH” wg Tadeusza Różewicza w reżyserii Jerzego Stuhra Teatru Polonia w Warszawie.

Ruszyła już sprzedaż biletów na oba spektakle. Można je nabyć w cenie od 20 do 45 zł bezpośrednio na stronie www.sok.com.pl lub w Świdnickim Ośrodku Kultury i Galerii Fotografii – zachęca Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Projekt CZAS NA TEATR będzie obfitował w działania o charakterze edukacyjnym. Aktorzy odwiedzą szkoły, przedszkola, Uniwersytet III Wieku, będzie też seria wydarzeń angażujących mieszkańców.

Nie zawiodą również Alchemicy, którzy zaprezentują spektakl „BAL” na podstawie utworu Juliana Tuwima w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego, Tomka Dajewskiego i Dominika Strycharskiego.

– Zapowiada się prawdziwa teatralna uczta, która odbywać się będzie w Świdnicy od 24 września do 1 października. O szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować – dodaje Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *