Powiatowy konkurs Sudoku [FOTO]

Gra w Sudoku wydaje się prosta. A raczej zasady gry w sudoku są proste, gdyż sama gra już może taka nie być. Szczególnie jeśli spróbuje się szczęścia na trudniejszych planszach. Przekonali się o tym uczniowie z sześciu świdnickich podstawówek, którzy po raz ósmy spotkali się w Społecznej Szkole Podstawowej.

Po szkolnych eliminacjach wyłoniono 20 zawodników, którzy 30 stycznia przystąpili do rywalizacji. Uczestnicy konkursu rozwiązywali sudoku klasyczne 4×4, 6×6 i 9×9, a także sudoku diagonalne i nieregularne. Poziom był bardzo wyrównany, a o kolejności zajmowanych miejsc decydowało poprawne wypełnienie łamigłówek i czas ich rozwiązania. Po zaciętych dwurundowych zawodach wyłoniono najlepszych zawodników w trzech kategoriach.

W klasach 3-4 tytuł Mistrza Sudoku otrzymał Wojciech Piotrowski z SP 4, drugie miejsce zajęła Amelia Jelińska ze Społecznej Szkoły Podstawowej, zaś trzeci był Stanisław Kruk z SP 105.

W klasach 5-6 miano Mistrza Sudoku przypadło w udziale Bartoszowi Brani ze Społecznej Szkoły Podstawowej, druga była Hanna Kiebuła z SP 4, z kolei trzecie miejsce zajął Adam Kownacki ze Społecznej Szkoły Podstawowej.

W klasach 7-8 Mistrzem Sudoku została Maja Banaszak z SP 1, wyprzedzając drugą Dominikę Turek ze Społecznej Szkoły Podstawowej oraz trzeciego Michała Nowickiego z SP 6.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Fot.: nadesłane/ Społeczna Szkoła Podstawowa w Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *