Porażka na koniec sezonu

Z pięcioma zwycięstwami, jedenastoma porażkami i siódmym miejscem w tabeli zakończyli drugi sezon w III lidze koszykarze Franc Gardiner Polonia Świdnica. Na zakończenie rozgrywek świdniczanie4 ulegli we własnej hali WSTK Wschowa.

Franc Gardiner Polonia Świdnica 70:80 (22:11, 13:22, 12:23, 23:24)

Gdyby podopieczni Mieczysława Młynarskiego pokusili się o zwycięstwo finiszowaliby dwie lokaty wyżej. Była na to duża szansa. Rywal wydawał się być w zasięgu, a na dodatek przyjechał do Świdnicy w bardzo wąskim, tylko siedmioosobowym składzie. W pierwszej kwarcie wszystko układało się po myśli Polonistów, którzy rozpoczęli od prowadzenia 22:11. Kolejne minuty należały jednak do przeciwników. Goście głównie dzięki skutecznym rzutom z dystansu najpierw odrobili straty, a potem zaczęli uzyskiwać przewagę. Po trzech kwartach było 56:47 dla WSTK. W czwartej odsłonie rywali kontrolowali wynik i ostatecznie zwyciężyli 80:70.

III liga koszykówki

1. kolejka (10-11.03): Franc Gardiner Polonia Świdnica – WSTK Wschowa 70:80, KK Oleśnica – KKS Siechnice 83:69, Rio Team Złotoryja – KKS Kobierzyce 78:74. Mecz Chromik – Basket (85:63) rozegrano awansem. Chrobry XXI pauzuje