Ponad milion zainwestowany

Mnogość inwestycji przeprowadzonych w gminie Marcinowice widoczna jest na drogach, chodnikach i mostach. Sporo się dzieje także pod nimi. W sumie ponad milion złotych zainwestowano w sieci wodne i kanalizacyjne. Co zrobiono za tę kwotę?

Mnogość inwestycji przeprowadzonych w gminie Marcinowice widoczna jest na drogach, chodnikach i mostach. Sporo się dzieje także pod nimi. W sumie ponad milion złotych zainwestowano w sieci wodne i kanalizacyjne. Co zrobiono za tę kwotę?

Zakład Usług Wodnych i Komunalnych, jako spółka ze stuprocentowym kapitałem gminy, stale inwestuje w sieci wodne i kanalizacyjne. Dokładna wartość tegorocznych zadań to 1 milion 273 tysiące 288 złotych.

Najdroższym i największym naszym zadaniem, wykonywanym w ramach trwającego od kilku lat kanalizowania gminy, jest budowa sieć kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowościach Kątki i Wirki – mówi Jacek Taratuta, prezes ZUWiK-u.

Wartość tego zadania na 2015 rok wynosi 1 mln 45 tys. 518 zł.

Kolejne zadania to wymiana rur i pompy głębinowej w studni w Stacji Uzdatniania Wody w Strzelcach (koszt 11 tys. zł), budowa sieci wodociągowej w Tąpadle na długości 130 mb (10 tys. 900 zł), budowa sieci wodociągowej o długości 120 mb w Marcinowicach przy ul. Pogodnej (15 tys. zł), budowa sieci kanalizacji sanitarnej o długości 145 mb, także w Marcinowicach przy ul. Pogodnej (35 tys. zł). Ponadto dokonaliśmy gruntownego remontu hali filtrów w Stacji Uzdatniania Wody w Strzelcach, co kosztowało 20 tys. zł – wylicza Jacek Taratuta. – Podpisaliśmy także umowę na realizację części inwestycji o nazwie ,,Budowa sieci wodociągowej w Wirach”. Długość nowej sieci wyniesie 820 mb, a wartość zadania – 85 tys. 870 zł. Realizację planujemy na koniec listopada tego roku – dodaje.

Obecnie trwają jeszcze prace projektowe związane z realizacją zadania rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej w Marcinowicach. Szacowany koszt tej realizacji to ok. 50 tys. zł.

Nie trzeba chyba mówić, jak ważne na terenach wiejskich są kwestie gospodarki wodno-ściekowej. Gminy radzą sobie z tym na różne sposoby, np. dofinansowując budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Nasza gmina postawiła na kanalizację i to zadanie jest konsekwentnie realizowane – mówi Władysław Gołębiowski, wójt gminy.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *