Ponad 40 tys. zł dla Nepalczyków

nepal

nepalStowarzyszenie Nepalczyków w Polsce, którego przewodniczacym jest dr Subedi, świebodzicki lekarz, prowadzi zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi Nepalczyków.

Stowarzyszenie Nepalczyków w Polsce, którego przewodniczacym jest dr Subedi, świebodzicki lekarz, prowadzi zbiórkę pieniędzy dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi Nepalczyków.

nepal

Do tej pory udało się już zebrać ponad 40 tys. zł, pierwsza pomoc już jest przekazywana ale potrzeby są ogromne.

W Polsce mieszka około 700 Nepalczyków, ale co ciekawe, spora ich grupa na naszym terenie- kilkanaście osób mieszka i pracuje w Strzegomiu w tamtejszym zakładzie drobiarskim.

Mój kraj został bardzo zniszczony, ludzie stracili swoje domy i dobytek, zniszczonych zastało także wiele cennych zabytków – mówi dr Subedi. – Pomoc finansowa i humanitarna jest bardzo potrzebna, liczy się każdy gest.

Świebodziczanie, ale nie tylko mogą pomóc dotkniętym tą straszną tragedią Nepalczykom, poprzez wpłatę na konto stowarzyszenia: NON Resident Nepalese in Poland – Stowarzyszenie Świebodzice,

BZW BK 27 1090 2356 0000 0001 1368 0462, tytuł przelewu: darowizna dla Nepalu. Można także wpłacać darowizny za pośrednictwem Caritas Polska i Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *