Polonia-Stal z porażką, mistrza wyłoni… baraż!

Porażką 0:3 w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem zakończyli sezon piłkarze Polonii-Stali Świdnica. O ile ich smutny los został już dawno przesądzony, o tyle nawet po ostatniej kolejce nie wiemy, kto został mistrzem III ligi. O tym zadecyduje dodatkowy mecz, który 8 czerwca na na neutralnym terenie rozegrają Górnik Wałbrzych i KS Polkowice.

Stilon Gorzów Wielkopolski – Polonia-Stal Świdnica 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Jakubowski 18′, 2:0 Ziajka 27′, 3:0 Chyrek 74′
Polonia-Stal: Stitou – Marszałek, Salamon, Ciuba (46′ Kukla), Jaros, Pawlak, Szczygieł, Morawski, Wargin, Tobiasz, Borowy

polonia09
Mecz ze Stilonem formalnie powinien odbyć się w Świdnicy, ale wobec odbywających się na obiektach OSiR-u Dni Świdnicy, został rozegrany w Gorzowie, przy czym organizatorem i gospodarzem zawodów była Polonia-Stal.
Faktycznie  o atucie własnego boiska mogli jednak mówić gracze Stilonu, którzy już w pierwszej połowie postawili biało-zielonych w bardzo trudnej sytuacji. Po strzałach Patryka Jakubowskiego i Konrada Ziajki już w 27. minucie zrobiło się 2:0. Stilonowcy zasłużyli na prowadzenie, ale świdniczanie też mieli swoje szanse. W 16. minucie po główce Pawła Tobiasza dobrze interweniował bramkarz rywali, a cztery minuty przerwą po strzale Grzegorza Borowego piłka minimalnie minęła bramkę.
Sporo ożywienia wniósł wprowadzony po przerwie Kamil Kukla, ale mimo szczerych chęci jego oraz partnerów z zespołu świdniczanom  nie udało się zdobyć honorowej bramki. Prowadzenie podwyższyli za to rywale. Po klasycznej kontrze gola na 3:0 zdobył Michał Chyrek.

Będzie baraż o baraż!
Odradzająca się warszawska Polonia będzie rywalem Górnika Wałbrzych lub KS Polkowice w barażach o awans do II ligi. O tym, który z tych zespołów stanie naprzeciw dwukrotnego mistrza i trzykrotnego wicemistrza Polski zadecyduje dodatkowy mecz, który na neutralnym terenie odbędzie się w środę 8 czerwca.
Po 34 kolejkach Górnik i Polkowice zgromadziły taką samą liczbę punktów. W bezpośrednich pojedynkach też był remis (Górnik wygrał w Polkowicach 3:1, ale Polkowice w identycznych rozmiarach wygrały w Wałbrzychu). Wprawdzie dzięki większej licznie zdobytych goli bilans bramek przemawiał za Polkowicami, ale ten byłby brany pod uwagę, tylko wtedy gdyby trzeba było ustalić kolejność na dalszych miejscach. Gdy stawką jest pierwsza lokata, przepisy mówią inaczej i według regulaminu rozgrywek w takiej niecodziennej sytuacji do wyłonienia mistrza potrzebne jest dodatkowe spotkanie…
Czekająca na swojego przeciwnika warszawska Polonia wygrała rywalizację w III lidze łódzko-mazowieckiej, wyprzedzając o trzy punkty Ursusa Warszawa, Sokoła Aleksandrów Łódzki, Lechię Tomaszów Mazowiecki i  Legię II Warszawa.
Pierwszy mecz 15 czerwca o godzinie 15.00 odbędzie się w Wałbrzychu lub Polkowicach, rewanż 18 czerwca o 17.00 w Warszawie.