Polonia-Stal – Ślęza na inaugurację 70-lecia Polonii

poloniawiosna15

poloniawiosna15Nietypowo, bo w czwartek, 30 kwietnia kolejny mecz o punkty rozegrają trzecioligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Spotkanie będzie oficjalną inauguracją obchodów przypadającego na ten rok jubileuszu 70-lecia istnienia najstarszego świdnickiego klubu – Polonii.

Nietypowo, bo w czwartek, 30 kwietnia kolejny mecz o punkty rozegrają trzecioligowi piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Spotkanie będzie oficjalną inauguracją obchodów przypadającego na ten rok jubileuszu 70-lecia istnienia najstarszego świdnickiego klubu – Polonii.

Polonia powstała 23 lipca 1945 roku. Pierwszą sekcją była piłkarska. Szybko jednak powstawały kolejne. W sumie, w siedemdziesięcioletniej historii było ich aż siedemnaście, między innymi siatkówki, akrobatyki sportowej, koszykówki, piłki ręcznej, boksu, lekkiej atletyki, gimnastyki sportowej, szachowa, tenisa stołowego, a nawet pływania, strzelectwa czy motorowa. Co ciekawe członkowie tej ostatniej uprawiali nawet… piłkę nożną na motorach.poloniawiosna15

Za najlepszy okres dla całego klubu uznać należy końcówkę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. To był złoty czas bokserów i akrobatów, siatkarki wróciły na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, a piłkarze przez kilka lat ocierali się o awans do II ligi. Obecnie, z niegdyś wielosekcyjnego klubu, pozostała nazwa, którą pozostawiły w swoich szyldach samodzielnie działające sekcje akrobatyki sportowej, boksu i piłki nożnej. Najważniejsze, że pozostała też świadomość wspólnych korzeni. To właśnie ona jest u podstaw pomysłu na uczczenie przypadającego na ten rok jubileuszu. Pomysłodawcą był wieloletni działacz Polonii Daniel Perski.

On też stanął na czele komitetu organizacyjnego jubileusz. – Pracujemy od kilku tygodni. Główne uroczystości odbędą się we wrześniu, ale ich inaugurację planujemy właśnie na 30 kwietnia na mecz piłkarzy Polonii-Stali – tłumaczy Daniel Perski.

Sam mecz zapowiada się bardzo interesująco. O godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Śląskiej zaprezentują się ósmy i piąty zespół ligowej tabeli. Polonia-Stal Świdnica wystąpi bez swojego super snajpera z Ukrainy Jegora Tarnova (8 bramek w 5 ligowych meczach), który w spotkaniu przeciwko MKS-owi Oława ujrzał czerwoną kartkę. Ślęza z kolei przystąpi do meczu bez swojego czołowego obrońcy Konrada Kątnego, pauzującego za 13. żółtą kartkę.

Podczas meczu trwać będzie zbiórka na rzecz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie – placówki PSOUU koło w Świdnicy z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

(ram)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *