Polonia-Stal ruszyła z przygotowaniami. Są nowe twarze! (FOTO)

Po kilku tygodniach wolnego treningi wznowili piłkarze czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica. Przed podopiecznymi trenera Tomasza Oleksego trudny okres przygotowawczy do rundy wiosennej. W planach są zajęcia na boisku, w terenie i na siłowni oraz siedem gier kontrolnych.

Z treningami ruszyliśmy 16 stycznia na Zawiszowie. Zajęcia cztery razy w tygodniu, mniej więcej w połowie siłownia i boisko. Nikt nie zgłaszał chęci odejścia, od początku będzie z nami kilku nowych zawodników – raportuje Mateusz Dzień vel Rakoczy, dyrektor Polonii-Stali.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się 20 osób, w tym Rafał Wilk, Kacper Matwiejko i Marcin Traczykowski. Pierwszy grał ostatnio w Karolinie Jaworzyna, drugi w rezerwach Miedzi Legnica, a trzeci w świebodzickiej Victorii.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Polonia-Stal będzie silniejsza niż jesienią. I bardzo dobrze, bo wiosną wypadałoby poprawić dziesiątą lokatę w tabeli.

Liga ruszy 17 marca. Na inaugurację Polonia-Stal zagra we Wrocławiu z rezerwami Śląska.

Przed meczami o punkty świdniczanie rozegrają siedem gier kontrolnych. Sześciu rywali to przedstawiciele klas okręgowych, najbardziej wymagającym przeciwnikiem będzie wicelider grupy zachodniej IV ligi – AKS Strzegom. Ten mecz jako jedyny odbędzie się poza Świdnicą.

 

Plan sparingów Polonii-Stali Świdnica

3 lutego: Polonia-Stal Świdnica – Kryształ Stronie Śląskie

10 lutego: Polonia-Stal Świdnica – Zachód Sobótka

17 lutego: Polonia-Stal Świdnica – Mechanik Brzezina

24 lutego: AKS Strzegom – Polonia-Stal Świdnica

28 lutego: Polonia-Stal Świdnica – Zjednoczeni Żarów

3 marca: Polonia-Stal Świdnica – LKS Bystrzyca Górna

10 marca: Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Prusice

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *