Polonia-Stal łyknęła Tymbark!

tymbark

tymbarkOd wtorku do czwartku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy rozgrywany był dolnośląski finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych – U8, U10 i U12 Świdnica miała swoich reprezentantów. Zdecydowanie najlepiej spisała się najstarsza drużyna. Podopieczni Mariusza Krupczaka wygrali swój turniej i w długi majowy weekend wystąpią na finale ogólnopolskim w Warszawie!

Od wtorku do czwartku na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy rozgrywany był dolnośląski finał turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. We wszystkich trzech kategoriach wiekowych – U8, U10 i U12 Świdnica miała swoich reprezentantów. Zdecydowanie najlepiej spisała się najstarsza drużyna. Podopieczni Mariusza Krupczaka wygrali swój turniej i w długi majowy weekend wystąpią na finale ogólnopolskim w Warszawie!

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 15 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie. W tym roku na młodych piłkarzy, którzy zameldują się w stolicy czeka dodatkowa atrakcja. Obejrzą nja żywo finał Pucharu Polski, w którym Legia Warszawa zagra z Lechem Poznań. tymbark

Drużyna kategorii U 12 Polonii-Stali Świdnica przeszła przez turniej jak burza. W fazie grupowej rozgromiła 5:1 zespół z Żerników Wrocławskich, 5:0 ekipę z Jeleniej Góry i aż 10:0 drużynę z Chojnowa. W ćwierćfinale świdniczanie po serii rzutów karnych pokonali 2:1 (0:0) będącą szkółką Śląska SP 145 z Wrocławia, w półfinale wygrali 3:0 z Granicą Bogatynia i wreszcie w finale nie dali szans LTS-owi Leśna, zwyciężając aż 8:1. – Przez cały turniej graliśmy bardzo kolektywnie, całą dziesiątką zawodników. To przyniosło efekt w ostatnich meczach, bo mieliśmy więcej sił od rywali, którzy praktycznie cały czas walczyli 5-6 zawodników – tłumaczy trener Mariusz Krupczak. – Oczywiście bardzo się cieszymy. Spełniliśmy swoje marzenia, a kolejne jedziemy spełnić do Warszawy – dodaje szkoleniowiec.

Dwie z trzech nagród indywidualnych trafiło do piłkarzy Polonia-Stali. Oskar Leśniak został uznany najlepszym zawodnikiem, a Bartosz Doliński najlepszym bramkarzem turnieju. Mateuszowi Trzcińskiemu zabrakło tylko jednej bramki do tytułu króla strzelców.

We wtorek rywalizowali chłopcy z kategorii U 8. Zespół Akademii Piłkarskiej Świdnica trenera Artura Sary dotarł do ćwierćfinału. Podobny wynik w kategorii U 10 osiągnęli w środę piłkarze Polonii-Stali.

Polonia-Stal U12: Doliński – Istelski, Tragarz, Dzidek, Konstanty, Leśniak, Stachurski, Trzciński, Koczut, Rajca, Komar, Zalewski

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *