Polonia-Stal już trenuje i wygrywa

Za piłkarzami czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica pierwsze treningi i pierwszy test przed nowym sezonem. Formę świdniczan na początku okresu przygotowawczego sprawdzili Zjednoczeni Żarów.

Polonia-Stal Świdnica – Zjednoczeni Żarów 3:1 (2:1)

Bramki: Myrta (2), Kusio oraz Goździejewski

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Salamon, Klemiński, Ł. Kot, Łuszkiewicz, Szuba, zawodnik testowany, Szczygieł, Jagieła, Myrta oraz Szczepaniuk, Morawski, Kusio, zawodnik testowany

Zjednoczeni: M. Hruszowiec – Skorek, Koluśniewski, K. Hruszowiec, Ł. Szuba, Ciupiński, Czoch, Łagiewka, Goździejewski, Khvoroszczenko, Sajdak (Florczak, Dubicki, Wielg, Janikowski)

Rozegrany w sobotę, 15 lipca mecz był dla obu stron pierwszym spotkaniem w okresie przygotowawczym. Żarowianie mieli za sobą tydzień treningów, zaś poloniści ledwie dwie jednostki treningowe. Czwartoligowiec wygrał pewnie 3:1, ale dla trenerów obu ekip ważniejsza od wyniku była okazja do zobaczenia w grze swoich podopiecznych. I Tomasz Oleksy i Adam Łagiewka byli zadowoleni z tego, co zobaczyli. – Dobrze zaprezentowaliśmy się na tle najlepszej drużyny w naszym powiecie – ocenił Norbert Gałązka, wiceprezes Zjednoczonych.

W obu zespołach pojawili się testowani zawodnicy. Na uwagę zwraca obecność w zespole z Żarowa bramkostrzelnego Konrada Sajdaka z LKS-u Bystrzyca Górna.

W okresie przygotowawczym świdniczanie mają w planach jeszcze sparingi z Zamkiem Kamieniec (22.07), Lechią Dzierżoniów (26.07), Orkanem Szczedrzykowice (29.07), Pogonią Oleśnica (5.08) i LKS-em Bystrzyca Górna (9.08).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *