Polonia lepsza od Ślęzy

Za piłkarkami Polonii Świdnica bardzo udany okres. Po zwycięstwach 8:1 na własnym stadionie z drużyną Polonii Środa Śląska i 3:1 we Wrocławiu ze Ślęzą podopieczne Damiana Błaszczyka wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli III ligi dolnośląskiej.

Ślęza Wrocław – Polonia Świdnica 1:3 (1:1)

Bramki: 1:0 Kucharska 18′ 1:1 Kosior 21′, 1:2 Furmankiewicz 79′, 1:3 Kosior +80′

Polonia: Maciejewska – Sorota, Klasa, Kassan (20′ Nalewajko), Morąg (60′ Korzycka), Furmaniuk, Kozak (79′ Wełyczko), Leśniak, Sohacka, Furmankiewicz, Kosior

Dużą wagę ma wyjazdowa wygrana ze Ślęzą Wrocław. Wrocławianki to również czołowa drużyna III ligi, która dotąd na własnym obiekcie jeszcze nie przegrała. Ich stadion odczarowała Polonia. Mecz rozstrzygnął się w samej końcówce, gdy dwa gole zdobyły Julia Furmankiewicz i Klaudia Kosior.

Polonia otwiera tabelę III ligi z bilansem sześciu zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki. Trener Damian Błaszczyk cieszy się z udanego startu, ale też twardo stąpa po ziemi. – Na czoło tabeli wyprowadziły nas też pauzy innych drużyn. My dopiero będziemy pauzować. Udowadniamy jednak, że stać na grę w czołówce III ligi, a cel jaki sobie stawiamy – pierwsza czwórka – jest w naszym zasięgu. Czy myślimy o czymś więcej? Spokojnie, to dopiero początek sezonu, a liga jest bardzo długa. Chcemy grać jak najlepiej i wygrywać, nie patrzymy na innych – komentuje trener Błaszczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *