Pojechali pod górę

Po raz kolejny Proszówka k/Gryfowa Śląskiego była gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska MTB w jeździe indywidualnej na czas pod górę. Impreza odbyła się 25 czerwca. Na starcie nie zabrakło zawodników Karoliny Jaworzyna.

Wyścig na dystansie 11 km rozpoczynał się w Gryfowie, a kończył na Górze św. Anny w Proszówce. – Nasi kolarze razem w kilku kategoriach wiekowych wywalczyli komplet medali. Złoty medal zdobył Maciej Bronicki w kategorii młodzik 13-14 lat bez licencji. Srebrny medal przypadł w udziale Igorowi Bekerowi w kategorii junior młodszy, który bardziej preferuje jazdę na rowerze szosowym. Niepocieszony był Jakub Bieliński. W kategorii junior zdobył brązowy medal, a po ostatnich sukcesach liczył na więcej – opowiada Antoni Szewczyk, trener Karoliny.