Pogorzelcy potrzebują pomocy

Pięć rodzin zostało poszkodowanych w wyniku pożaru budynku wielorodzinnego w Zawiszowie (gmina Świdnica). Obecnie lokale nie nadają się do zamieszkania. Władze gminy zaoferowały pomoc i apelują do ludzi dobrej woli.

Pięć rodzin zostało poszkodowanych w wyniku pożaru budynku wielorodzinnego w Zawiszowie (gmina Świdnica). Obecnie lokale nie nadają się do zamieszkania. Władze gminy zaoferowały pomoc i apelują do ludzi dobrej woli.

Do pożaru doszło w niedzielę nad ranem, 23 sierpnia. Palił się lokal na drugim piętrze. Akcja gaśnicza trwała cztery godziny. Brało w niej udział osiem zastępów straży pożarnej. Przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Obecnie trwają czynności związane z badaniem konstrukcji budynku. Nieruchomość należała do Majątku Ziemskiego Stary Jaworów Sp. z o.o. w Milikowicach. Spośród czterech lokali jeden doszczętnie spłonął, pozostałe trzy ucierpiały w związku z prowadzonymi czynnościami gaśniczo-pożarniczymi.

Budynek w chwili obecnej wymaga gruntownego remontu i nie nadaje się do zamieszkania. W związku z powyższym zwracamy się z apelem do firm budowlanych, instytucji i osób prywatnych o udzielenie wsparcia poszkodowanym w postaci: środków czystości, odzieży, sprzętu AGD, przyborów szkolnych, bowiem wśród osób, które ucierpiały jest 4 dzieci w wieku 5 lat (dziewczynka) 10 lat (chłopiec), 13 lat (dziewczynka) 16 lat (dziewczynka). Docelowo udzielana będzie również pomoc finansowa. Poszkodowane rodziny niezwłocznie po zdarzeniu zostały objęte wsparciem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zostanie im udzielony zasiłek celowy w wyniku zdarzenia losowego oraz wsparcie psychologiczne. Organizowana jest pomoc z PCPR i PKPS w Świdnicy – informuje Ewa Burdek, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. –Najbardziej poszkodowane osoby zostały zakwaterowane tymczasowo w świetlicy wiejskiej w Zawiszowie i u najbliższej rodziny.

Chętni do udzielenia pomocy proszone są o kontakt Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świdnicy, przy ul. Głowackiego 4 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30) tel. 74 852-30-67 wew. 111 i 112.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *