„Podziel się”

Przebrani za górali, anioły, pomocników mikołaja – świdniccy wolontariusze i przyjaciele Roberta Korólczyka z Kabaretu Młodych Panów odwiedzili kilkadziesiąt osób, którym przekazali świąteczne paczki z darami.

Fot. Daria Stefańska/www.sqol.pl
Fot. Daria Stefańska/www.sqol.pl

To była trzecia edycja akcji, której pomysłodawcą jest Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów. Co roku w przeprowadzeniu charytatywnego przedsięwzięcia pomagają mu przyjaciele. Wśród nich m.in. pracownicy naszej redakcji: Anna Szwec i Katarzyna Maciejewska. Osoby, które powinny otrzymać pomoc typują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy. To oni wskazali 20 osób chorych, samotnych oraz 10 rodzin wielodzietnych potrzebujących wsparcia. – Nigdy nie przyjmujemy pieniędzy. Zbieramy długoterminowe artykuły spożywcze, środki czystości czy słodycze. Mamy także listę potrzeb szczególnych dla danej osoby czy rodziny, które staramy się w miarę możliwości zaspokoić. To np. sprzęty AGD (pralka, lodówka, kuchenka, mikrofalówka), pościel, kołdry, poduszki, ręczniki, ubrania, zabawki dla dzieci, buty, farby do ścian i sufitów, dywan, zastawy stołowe – wyliczają wolontariusze. W działaniach wspierają ich w szkołach dzieci, które przygotowują piękne laurki z życzeniami, rodzice i nauczyciele, którzy pieką ciasta oraz świdniccy restauratorzy przygotowujący małe wigilijne poczęstunki dla każdej samotnej osoby. – My to wszystko sortujemy i pakujemy. Tuż przed świętami, Robert Korólczyk z wolontariuszami, odwiedza wszystkich “podopiecznych” z kolędą i dobrym słowem. W tym roku przebraliśmy się za górali i anioły. Był oczywiście mikołaj i jego pomocnicy. Kolędowanie, dużo uśmiechu i wzruszeń – wspominają Anna Szwec i Katarzyna Maciejewska.

Na początku zbiórkę wszystkich darów prowadzili na ulicy Długiej 33. Później przenieśli się do Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Dzięki uprzejmości dyrektor Alicji Matysik mieli świetne warunki i dużo miejsca do pakowania darów. – Ponadto w ramach naszej akcji przygotowujemy wigilię dla bezdomnych w Schronisku św. Alberta. Organizujemy potrzebne produkty, pieczemy ciasta, a dzieci ze szkoły muzycznej śpiewają i grają kolędy. Zawsze jest mikołaj a Robert Korólczyk przygotowuje krótki program artystyczny – mówią wolontariusze. Sukcesu nie udałoby się osiągnąć gdyby nie bezinteresowna pomoc i zaangażowanie wielu osób i instytucji, którym wspólnie z Robertem i jego przyjaciółmi dziękujemy.

W akcji nas wspierali:

Ale Heca!, Bar Turysta, Bisek Asfalt, Centrum S3S, Colgate Palmolive Poland, Dekoria, Dolmeb, Gimnazjum nr 2 w Świdnicy, Klimaty Mebli, Kosta s.c., Kubara Lamina SA, Pasol-Paco, Pieczarkarnia Gogołów Agnieszka i Jarosław Krzeczkowscy, Pieczątki Witold Rolski, Rada Rodziców SP w Pszennie, Resibo – Ewelina Kwit-Betlej, Restauracja Na Skarpie, Restauracja Rynek 43, Stawy Milickie, Stowarzyszenie Pro-Motor, Szkoła Podstawowa w Pszennie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdnicy, Tama Polska, Urząd Miejski w Świdnicy, Wiadomości Świdnickie, Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy i wiele osób prywatnych – dziękujemy!

Fot. Daria Stefańska/www.sqol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *