Pobili i okradli nastolatków

Świdniccy policjanci zatrzymali trzech sprawców podejrzanych o dokonanie rozboju. Napastnicy bijąc dwóch pokrzywdzonych, zabrali im tablet oraz telefony komórkowe. Utracone mienie zostało przez funkcjonariuszy odzyskane. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

gliny domokrazcy

Do zdarzenia doszło 24 lipca br., w godzinach popołudniowych, w centrum Świdnicy. Pokrzywdzeni w wieku 15 oraz 16 lat wracali do domu. Kiedy weszli do budynku, wbiegło za nimi trzech napastników. Na klatce schodowej pokrzywdzeni zostali przez nich pobici pięściami, a następnie zmuszeni do oddania wszystkich wartościowych przedmiotów, takich jak tablet oraz trzy telefony komórkowe. Sprawcy zabierając łup uciekli, a pokrzywdzeni zawiadomili policję. Świdniccy funkcjonariusze na podstawie przekazanych rysopisów, jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 21 lat oraz 16-letni chłopak. Po zatrzymaniu wskazali miejsce, gdzie ukryli tablet oraz telefony. Mienie zostało przez policjantów odzyskane.

 Dwaj dorośli sprawcy trafili do policyjnego aresztu, ich nieletni towarzysz noc spędził natomiast w policyjnej izbie dziecka.

 21-latkowie usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latka zajmie się natomiast sąd rodzinny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *