Pirat drogowy zatrzymany po policyjnym pościgu

Prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie dopuszczalnej prędkości i brak ważnych badań technicznych pojazdu. Taki był bilans zatrzymania po pościgu 29-letniego kierowcy przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Mężczyzna odpowie teraz zarówno za wykroczenia, jak i za przestępstwo.

policja2

Przedwczoraj, w okolicach Dobromierza, funkcjonariusze świdnickiej „drogówki” patrolując rejon pojazdem służbowym, zarejestrowali przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierowcę osobowego peugeota. Sygnały świetlne i dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem. Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo zakończył jazdę na przydrożnym słupie. Kierowcą okazał się 29-letni mężczyzna. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym powodem jego ucieczki. Amator szybkiej jazdy był dodatkowo nietrzeźwy, a prowadzony przez niego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo jakim jest prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości, zostanie on także ukarany za popełnione wykroczenia drogowe.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *