Pikieta pod LG

lgWROCŁAW. Blisko stu związkowców protestowało 21 lutego przed siedzibą koreańskiej firmy LG Chem w Biskupicach Podgórnych.

Blisko stu związkowców protestowało wczoraj przed siedzibą koreańskiej firmy LG Chem w Biskupicach Podgórnych.

lg

Domagali się przywrócenia do pracy działaczy Solidarności. W grudniu ubiegłego roku szefostwo LG Chem zdecydowało, że nie przedłuży umów o pracę 45 zatrudnionym. 12 osób z tej grupy należało do zakładowej „Solidarności”. Według protestujących związkowców zwolnienia były karą za przynależność do organizacji.

Protestujący przed bramą zakładu związkowy przynieśli wczoraj za sobą wycięty z kartonu samochód z napisem „Corea Taxi” [pisownia oryginalna – red.] i podpisem „dla prezesa”. Na bramie wywieszono transparenty z hasłami: „LG katem konstytucji RP” oraz „Chcemy pracować, przywróćcie nas do pracy”. W pikiecie wzięli też udział związkowcy z zakładów Volvo, Polar, Poczty Polskiej oraz LG w Mławie w województwie mazowieckim.

Wiwiana Ziółkowska reprezentująca władze LG Chem zaprzecza, że zwolnienia pracowników miały związek z ich działalnością związkową. – Kierowaliśmy się jedynie oceną pracy, a ta wypadła słabo. Na ich miejsce nie zostały przyjęte nowe osoby, bo nie było takiej konieczności z uwagi na to, że pozostali pracownicy byli bardziej wydajni. Poza tym sytuacja na rynku nie skłania nas do zwiększanie zatrudnienia – mówi Ziółkowska.

 

źródło: www.regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *