Pijany uszkodził dystrybutor LPG

lpgŁagiewniki.Uszkodzenie dystrybutora LPG, ewakuacja pracowników i klientów stacji paliw to efekt kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwym 40-letniego mężczyzny.

Łagiewniki.Uszkodzenie dystrybutora LPG, ewakuacja pracowników i klientów stacji paliw to efekt kierowania samochodem osobowym w stanie nietrzeźwym 40-letniego mężczyzny. lpg

W niedzielę 3 czerwca około godziny 21.00 na stację paliw w Łagiewnikach podjechał samochód osobowo-terenowy. W trakcie manewru wykonywanego na tej stacji 40-letni mieszkaniec dzierżoniowskiego powiatu uderzył w dystrybutor LPG powodując jego uszkodzenie oraz znaczny wyciek gazu. Ze względu na zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób niezwłocznie zostali ewakuowani pracownicy oraz klienci stacji, łącznie 14 osób.

Na czas zabezpieczenia wycieku przez specjalistyczne służby ratownicze, Policja wyłączyła odcinek trasy K8 z użytkowania i kierowała objazdami przez Strzelin. Po trzech godzinach sytuacja został opanowana, ruch na trasie został przywrócony, a stacja przekazana kierownikowi.

Jak się okazało, 40-letni kierowca w momencie manewru i uszkodzenia dystrybutora miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Teraz za sprowadzenia niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami nawet na 10 lat.

td-24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *